Rysunek zastępczy
19:35 - 5 Kwiecień 2011 | Napisał: redakcja

W całej Polsce uczniowie klas szóstych przystąpili do obowiązkowego Sprawdzianu.
S
prawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 minut. Tematem przewodnim była matematyka, a dokładniej wielcy matematycy. Uczniowie  musieli rozwiązać 20 zadań zamkniętych i kilka otwartych. Udowadniali, że poprawnie odczytali sens anegdoty związanej z biografią słynnego matematyka, fizyka i geodety C.F. Gaussa oraz uchwycili sytuację liryczną wiersza pt. “Sum” Jana Brzechwy.   Zadania wymagały dużej sprawności matematycznej, znajomości pór kalendarzowych, umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy. Ostatnie polecenia polegały na opisaniu znaczka pocztowego z podobizną Gaussa oraz zredagowaniu zaproszenia na wystawę.

Na wyniki szóstoklasiści będą musieli poczekać do maja.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1782
dzisiaj: 9
on-line: 1
strona istnieje: 4860 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone