Rysunek zastępczy

Wycieczka do Krakowa

W dniu 26 czerwca 2007 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Krakowa w ramach projektu szkolnego pn. „Pogłębiamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, stawiamy na Europę” realizowanego w Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Przydonicy, a wdrażanego w ramach projektu Gminy Czchów pn. „Moja Ojczyzna tam, gdzie moja szkoła”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego .

krakow1 krakow2 We wtorek 26- 06 -2007 r. uczniowie klas I – III objęci projektem szkolnym pn. „Pogłębiamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, stawiamy na Europę” zebrali się wraz z opiekunami przed budynkiem szkoły. Po sprawdzeniu listy obecności, wszyscy zajęli miejsca w autokarze firmy „Wactur” i udali się na jednodniową wycieczkę do Krakowa.

Po przybyciu, przed kinem czekała na wszystkich pani przewodnik, która przypomniała plan wycieczki i zaprosiła na seans filmowy w kinie „IMAX”. Trójwymiarowy obraz filmu pt. „Perła oceanu” zrobił na wszystkich niezapomniane wrażenie.

krakow3 krakow4 krakow5

Następnym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium w Muzeum Przyrodniczym. Zachwyceni uczniowie nie mogli oderwać wzroku od prezentowanych eksponatów. Najbardziej podobały się wszystkim okaz ryb żyjących w oceanach i wystawa tatrzańska.

Po długim zwiedzaniu, przyszedł czas na spacer ulicami Krakowa w kierunku Ogrodu Botanicznego. Tu czekały na wszystkich piękne, tropikalne, często zupełnie nieznane gatunki roślin.

krakow6 krakow7 Wielką atrakcją wycieczki okazała się wizyta w ZOO. Zachwyt wzbudził spacer alejkami ogrodu zoologicznego wśród wybiegów egzotycznych gatunków zwierząt. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na duże zwierzęta drapieżne, małpy strojące śmieszne miny, popisujące się umiejętnościami pływackimi foki a także groźnie wyglądające węże.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji Mac Donald, gdzie każdy uczestnik otrzymał zestaw Happy Meal z zabawką, która sprawiła dzieciom dużo radości. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się w drogę powrotną do Przydonicy. Przed szkołą czekali rodzice a następnie wszyscy pełni wrażeń rozeszli się do domów.
krakow8 krakow9 Dopełniając formalności związanych z przygotowaniem wycieczki poinformowano uczestników i ich rodziców o  źródle sfinansowania wyjazdu. Na szybach autokaru umieszczono plakaty informacyjne dotyczące realizowanego projektu. Cała wycieczka uwieczniona została na zdjęciach, opatrzonych logo EFS.

powrót

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 7819
dzisiaj: 65
on-line: 2
strona istnieje: 5036 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone