Rysunek zastępczy
7:06 - 29 Marzec 2010 | Napisał: redakcja

img_2861 Nietypowa lekcja języka polskiego odbyła się 23.03. Krakowscy aktorzy przygotowali dla uczniów spektakl, którego tematem były części mowy i części zdania. Dobrze wiemy, że rozpoznawanie ich nieraz przysparza uczniom wiele problemów. Ale kiedy nauka łączy się z zabawą, wszystko wydaje się prostsze. Podczas spektaklu przypomniano jak nazywają się poszczególne części mowy oraz na czym polega ich odmiana. Wybrani przez aktorów uczniowie musieli wykonać na scenie ćwiczenia sprawdzające ich znajomość części mowy. Podobnie, w komicznych scenkach, przypomniano jak nazywją się części zdania oraz jak je rozpoznawać. Przedstawienie bardzo się podobało. Pozostaje liczyć na to, że uczniowie ugruntowali swoją wiedzę z tego działu języka polskiego.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24704
dzisiaj: 72
on-line: 1
strona istnieje: 5189 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone