Rysunek zastępczy
20:52 - 14 Maj 2016 | Napisał: redakcja

DSCN3759

10 maja uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Gimnazjum nr 3 w Jelnej. Szkoła zorganizowała wystawę fotograficzną poświęconą postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i jego męczeńskiej śmierci. Zdjęcia kapłana i męczennika wraz z cytatami z jego homilii zostały opatrzone wspólnym tytułem „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko – Kapłan i Męczennik”. Organizatorem wystawy była Przewodnicząca NSZZ “Solidarność”, Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty w Gminie Gródek nad Dunajcem -Pani Krystyna Schabińska, zaś współorganizatorem Dyrektor Zespołu Szkół im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jelnej – Pan Ryszard Baziak.

W trakcie wystawy uczniowie mogli złożyć dobrowolne deklaracje z własnoręcznym podpisem, że będą “zło zwyciężać dobrem” oraz wziąć udział w konkursie na najlepszy cytat księdza Jerzego.

GALERIA

Najwięcej głosów oddano na cytat: „Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.” Oprócz wystawy nasi gimnazjaliści obejrzeli także wzruszający program artystyczny poświęcony temu niezłomnemu kapłanowi. Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj:

http://www.zsjelna.gminagrodek.pl/wystawa_popieluszko.html

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 29884
dzisiaj: 14
on-line: 3
strona istnieje: 5249 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone