Rysunek zastępczy
14:44 - 5 Marzec 2016 | Napisał: redakcja

demeter3 marca kółko teatralne E.T.M. wystawiło swój premierowy spektakl. “Demeter i Kora” to sztuka, której scenariusz opiera się na znanym greckim micie o wielkiej miłości matki i córki. Kora zrywa kwiat narcyza, który poświęcony jest bogom podziemia, przez co zostaje porwana przez Hadesa i uwięziona w jego krainie ciemności. Bogini urodzaju – Demeter z rozpaczy po utracie córki rzuca na ziemię klątwę, którą zdejmuje dopiero wtedy, kiedy Kora powraca do niej na dwie trzecie roku. Aktorzy – uczniowie klasy 5  długo i skrupulatnie przygotowywali się do tej premiery. Kreacje aktorskie szlifowali pod czujnym okiem pani Anny Majoch – prowadzącej kółko teatralne. Z pomocą pani Doroty Migacz przygotowali scenografię i stroje. Wykonali zaproszenia i afisz. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni uczniowie, nauczyciele oraz pan dyrektor.  Wszyscy widzowie zgodnie przyznali, że sztukę oglądało się z wielką przyjemnością i że już czekają na następną premierę kółka E.T.M.

GALERIA

images (6)

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24809
dzisiaj: 26
on-line: 1
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone