Rysunek zastępczy
20:04 - 17 Luty 2015 | Napisał: redakcja

Oj, działo się, działo!

Tak zresztą zapowiadały przedszkolaki, prezentując dnia 5 lutego, zgromadzonym w szkole Babciom i Dziadkom, jako pierwszy numer swojego występu, przebój  „Bałkanica. Będzie zabawa”. Zgodnie z obietnicą i słowami piosenki: „będzie głośno, będzie radośnie”, było i głośno, i radośnie. Były wiersze, tańce, śpiew, szczere życzenia i własnoręcznie wykonane upominki.

Maluchy pod opieką pani Alicji Próchnickiej krótkim słowem i fragmentami znanych przebojów opowiedziały  w wielkim skrócie, jak to z babcią i dziadkiem było, gdy się jeszcze o wnukach nikomu nie śniło.

Pierwszaczki, przygotowywane przez panią Magdalenę Gach, wystylizowane na poszczególne miesiące, wyrecytowały i wyśpiewały życzenia dla Babć i Dziadków na cały kolejny rok.

Roztańczeni i rozśpiewani drugoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Jolanty Ziółkowskiej, pięknie zaśpiewali „na ludową nutę” i brawurowo odtańczyli krakowiaka. Zaprezentowali też krótką scenkę z życia Babci, Dziadka i ich wnuków.

Prawdziwy kunszt aktorski zaprezentowali trzecioklasiści. Zaprosili zebranych na zapusty do Przydonicy, które poprzedzone musiały być, rzecz jasna, wyskubkami. Na scenie pojawiły się prawdziwe pierze, przetaki, maśniczka, a zapustny stół suto zastawiono. Mali aktorzy częstowali gości pączkami, faworkami i wiejskim podpłomykiem. Spektakl wyreżyserowała wychowawczyni klasy III, pani Maria Szarota.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a serca niejednej Babci i Dziadka z pewnością mocniej i zdrowiej tego dnia zabiły.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28982
dzisiaj: 8
on-line: 6
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone