Rysunek zastępczy
23:28 - 13 Luty 2015 | Napisał: buncol

Ostatni tydzień przed feriami zdominowany był przez 1 dyscypline -siatkówkę zarówno dziewcząt jak i chłopców szkół gimnazjalnych. Nasze drużyny po jakże różnych zawodach, z ogromną dramaturgią, emocjami, zwrotem akcji oraz walką do samego końca, zajęły zgodnie 3 miejsca zdobywając brązowe medale.

IMG_1287Jako pierwsi do Mistrzostw Gminy w piłce siatkowej przystąpiły dziewczęta. Do Zespołu Szkół w Rożnowie pojechały bronić tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Presja związana z obroną mistrzostwa okazała się zbyt wielka a przeciwnicy wyznając zasadę “bij mistrza” byli podwójnie zmotywowani w meczach z Przydonicą, która po dwóch porażkach z Rożnowem i Podolem zajęła 3 miejsce. Dziewczęta pełne sportowej złości i determinacji już po turnieju zapowiedziały walkę w przyszłorocznych zawodach o odzyskanie tytułu najlepszych siatkarek w gminie.

IMG_1109Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Klaudia Janisz, Joanna Pancerz, Joanna Stelmach, Justyna Pasiut, Magdalena Zyzak, Marta Zyzak, Edyta Jasińska, Katarzyna Zyzak, Sylwia Gołąb, Kamila Krzyżak, Marlena Sadłoń, Kinga Zyzak.

Zupełnie inny przebieg miały dzisiejsze zmagania chłopców, które odbyły się w Jelnej. Do samego końca ważyły się losy zwycięstwa w całym turnieju, a nasi chłopcy w ostatnim meczu z gospodarzem- drużyną z Jelnej, wygrywając wysoko 2-0 mogli zapewnić sobie 1 miejsce i tytuł najlepszych siatkarzy w gminie.

20150213_090551Niestety po bardzo wyrównanym meczu przegrywamy 2-1 co w ostatecznym rozrachunku dało chłopakom 3 miejsce. Kto wie jakby potoczył się ten mecz gdyby nasi chłopcy wygrali pierwszego seta. Prowadząc 24:21 mieli kilka okazji aby objąć prowadzenie w meczu, niestety nie udało się i przeciwnik ostatecznie zwyciężył 27:25. Wcześniej nasza drużyna pokonała zespół z Podola 2:0, oraz w takich samych rozmiarach przegrała w pierwszym meczu z drużyną z Rożnowa.

20150213_124535

Na uwagę zasługuję jednak fakt, iż większość obserwatorów zgodnie stwierdziła że to drużyna z Przydonicy prezentowała najbardziej efektowną i najciekawszą siatkówkę w całym turnieju. Niestety za wrażenia artystyczne punktów w tej dyscyplinie się nie daje, co nie zmienia faktu iż chłopakom należą się słowa pochwały oraz gratulacje za to co pokazali oraz walkę do samego końca.

20150213_125019Gimnazjum chłopcy: Dominik Babiarczyk, Konrad Jasiński, Jerzy Szymański, Patryk Basta, Kamil Mlyczyński, Miłosz Babiarczyk, Dawid Basta, Jarosław Gągor, Dawid Jasiński, Marcin Małek, Krystian Zyzak.

galeria…

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24920
dzisiaj: 28
on-line: 1
strona istnieje: 5193 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone