Rysunek zastępczy
20:14 - 2 Czerwiec 2014 | Napisał: redakcja

27 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się wirtualna podróż do odległych zakątków wszechświata, za pośrednictwem planetarium przenośnego. Pokaz był dostosowany do każdej kategorii wiekowej uczniów. Podczas „podróży” w cudowny świat astronomii uczniowie mieli możliwość zobaczenia różnych elementów galaktyki, co ułatwiło im zrozumienie zjawisk związanych m. in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia planet, faz Księżyca oraz zaćmieniem Słońca. Najmłodsi poznali gwiazdozbiory, Układ Słoneczny planetoidy,  komety  oraz meteoryt. Starsi zapoznali się z rozwojem myśli ludzkiej na temat m.in. budowy Układu Słonecznego, faz Księżyca oraz  budowy i ruchu planet. Rozróżniali również najbardziej charakterystyczne obiekty na niebie, jak np. Oriona czy Gwiazdę Polarną. Pokaz wywarł olbrzymie wrażenie na wszystkich uczestnikach! Organizacją pokazu w naszej szkole zajęła się pani Renata Nosal.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24804
dzisiaj: 21
on-line: 1
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone