Rysunek zastępczy
18:57 - 15 Kwiecień 2014 | Napisał: redakcja

28 maja 2014 roku w naszej szkole odbędzie się pokaz jednego z najdłużej działających  planetarium przenośnego w Polsce, które zaprezentuje nam zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie oraz zilustruje prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich. Pokaz będzie dostosowany do każdej kategorii wiekowej uczniów. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły będą więc mięli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży   w niezwykły świat astronomii, co ułatwi im zrozumienie zjawisk związanych m. in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami  położenia planet, faz Księżyca oraz  zaćmienia Słońca. Co ważne materiały wykorzystywane w pokazach przygotowywane są przez zawodowego astronoma, doktora nauk fizycznych i wykładowcę astronomii w Obserwatorium Astronomicznym Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Panią Halinę Prętką -Ziomek.

Tematyka pokazu:

Dla zerówek przenośne obserwatorium oferuje:
- przegląd gwiazdozbiorów, poznawanie Układu Słonecznego w sposób lekki i przyjemny.
Dla szkół podstawowych:
klasy 1- 3:
- Galileusz i jego teleskop, a z jego pomocą poznają budowę Układu Słonecznego, planetoidy,   komety     oraz meteorytu;
klasy 4-6:
- przegląd rozwoju myśli ludzkiej na temat budowy Układy Słonecznego, fazy Księżyca, budowa i ruch planet, równonoc.

W gimnazjum poruszane będą następujące zagadnienia:
- Kopernik i jego teoria, budowa Układu Słonecznego i mechanika ruchu planet, pory roku i zjawisko równonocny, fazy Księżyca;
lub
- Kopernik i Galileusz, historia teleskopu, elementy optyki, rozwój współczesnej astronomii.

Nasi uczniowie będą mogli również nauczyć się  odnajdywania na niebie najbardziej charakterystycznych obiektów, np. Oriona czy Gwiazdy Polarnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w pokazie.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1552
dzisiaj: 68
on-line: 4
strona istnieje: 4855 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone