Rysunek zastępczy
15:04 - 7 Grudzień 2013 | Napisał: redakcja

aniołki

Na Świętego Mikołaja z nieskrywaną niecierpliwością czeka każde dziecko, a nawet dorośli, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany? Uczniowie naszej szkoły, ubrani na czerwono, oczekiwali wizyty Świętego od samego rana. Wreszcie zjawił się na korytarzu (podobno wszedł przez komin) z prezentami dla wszystkich dzieci. Klasa pierwsza odśpiewała piosenkę na Jego cześć i nadszedł ulubiony moment, czyli wskakiwanie Mikołajowi na kolano i odbieranie paczek. Starsi uczniowie nie zamęczali Mikołaja i sami obdarowali się prezentami, w myśl idei, ze każdy może zostać św. Mikołajem!”

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja – biskupa Miry. Święty Mikołaj ze względu na przypisywane mu legendą uczynki , został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty, a niegrzecznym na ostrzeżenie – rózgę.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28976
dzisiaj: 2
on-line: 2
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone