Rysunek zastępczy
18:19 - 22 Listopad 2013 | Napisał: redakcja

Przewodniczący Rady Gminy, Wójt Gminy, Sanktuarium Matki Bożej w Przydonicy, Zespół Szkół w Przydonicy, Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n. Dunajcem zaprosili mieszkańców gminy i gości na uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Relację z tego wydarzenia napisała uczennica klasy 6 – Anita Sadłoń:

Dnia 10 listopada w kościele w Przydonicy odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jej celem było przypomnienie ważnych wydarzeń z historii naszego narodu.

Całość rozpoczęła msza święta, którą odprawiał ks. Janusz Szczypka – proboszcz naszej parafii.Najważniejsze pieśni kościelne były grane przez Orkiestrę Dętą im. Jana Dziecica działającą przy GOK-u. Ksiądz wygłosił długie kazanie. Następnie rozpoczęła się druga część uroczystości. Uczniowie Zespołu Szkół w Przydonicy recytowali poezję patriotyczną oraz prowadzili akademię, w czasie której uczennice Szkoły Muzycznej w Rożnowie śpiewały piękne pieśni związane z walką o niepodległość. Towarzyszył im chór z tej samej szkoły.

W czasie uroczystości, która trwała dwie godziny, panował bardzo podniosły nastrój. Podobała mi się część artystyczna, która przypomniała, jak moi przodkowie walczyli o wolność Polski.

Zdjęcia zaczerpnięte zwww.gok-grodek.iap.pl

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1546
dzisiaj: 62
on-line: 1
strona istnieje: 4855 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone