Rysunek zastępczy
11:47 - 8 Maj 2012 | Napisał: redakcja

Z okazji obchodzonego co roku 22 kwietnia Dnia Ziemi, klasa piąta wraz z wychowawczynią, panią Rentą Nosal przygotowała przedstawienie teatralne o tematyce proekologicznej. Przybyli na naszą planetę kosmici dziwili się dlaczego w lesie jest tak dużo śmieci… Celem inscenizacji było propagowanie pozytywnych postaw wśród społeczności szkolnej.

Po raz pierwszy ,,Dzień Ziemi”  obchodzony był 22 kwietnia 1970r. w Stanach Zjednoczonych. W 1977r. obrońcy środowiska ze Stanów Zjednoczonych ogłosili dzień 22 kwietnia ,, Dniem Ziemi”, a  od 1990 r. stał się on świętem międzynarodowym. W Polsce obchodzony jest od 1980 r. Organizowany jest po to, aby wspomóc międzynarodową działalność na rzecz ochrony środowiska. Ma uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1782
dzisiaj: 9
on-line: 1
strona istnieje: 4860 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone