Rysunek zastępczy
12:19 - 28 Kwiecień 2012 | Napisał: redakcja

Od wtorku do czwartku uczniowie klasy III gimnazjum przystępowali do pierwszego poważnego egzaminu w ich życiu – Egzaminu Gimnazjalnego. Od jego wyników w dużej mierze zależy czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej.

Cały egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. Część humanistyczna podzielona była na egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut oraz egzamin z zakresu języka polskiego, na którego napisanie uczniowie mieli 90 minut.

Część matematyczno-przyrodnicza składała się z egzaminu z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) i trwał 60 minut oraz z egzaminu z matematyki, z którym uczniowie mogli się mierzyć pół godziny dłużej.

Część językowa składał się z egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Obydwa trwały po 60 minut, jednak do części rozszerzonej obowiązek mieli przystąpić tylko ci uczniowie, którzy uczyli się danego języka w szkole podstawowej.

Wrażenia po egzaminie są różne, chociaż przeważają opinie, że test z historii i WOS-u był trudniejszy od testu                      z j. polskiego, a test z nauk przyrodniczych przysporzył więcej trudności niż matematyczny.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24921
dzisiaj: 29
on-line: 1
strona istnieje: 5193 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone