Rysunek zastępczy
22:15 - 18 Kwiecień 2012 | Napisał: redakcja

„20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”- pod takim hasłem już po raz czternasty Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży.

Misją konkursu było jak zawsze poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat pracy strażaków, którzy uczestniczą nie tylko w akcjach gaszenia pożarów, ale też usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzacja wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku różnego rodzaju zagrożeń była celem nadrzędnym  tegorocznego konkursu, do którego uczniów naszej szkoły motywowała  pani  Dorota Migacz.

Aby dostać się do ogólnopolskiego finału, prace plastyczne będą musiały  przejść przez eliminacje gminne, powiatowe i wojewódzkie.

Do etapu gminnego zakwalifikowały się prace uczniów: Mateusz Zięcina, Jakub Małek, Agata Sadłoń, Julia Małek , Kornelia Cisowska, Natalia Zarzycka, Mateusz Sęk, Dominika Mlyczyńska, Marta Zyzak, Julia Krzyżak, Joanna Sęk, Edyta Jasińska, Katarzyna Zyzak, Krzysztof Jasiński, Justyna Popardowska, Dominik Mrzygłód.

Eliminacje gminne pomyślnie zakończyły się dla uczniów: Małek Julii, Sadłoń Agaty, Zarzyckiej  Natalii z klasy kl. II SP; Zyzak Katarzyny, Mrzygłóda Dominika z klasy V oraz uczniów gimnazjum: Pancerz Anety, Patrycji  Rosiek, Janusza Zyzaka z klasy kl. I

Pod koniec marca w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu przeprowadzono konkurs na szczeblu powiatowym, na który przesłano 110 prac plastycznych w rożnych kategoriach wiekowych.

Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, którzy wezmą udział w ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH.

Wśród  licznej grupy artystów nie zabrakło i naszych uczniów.

Ogromnie gratulacje!

dla

Natalii ZarzyckiejII miejsce (grupa II średnia – szkoły podstawowe (9-12 lat)

Anecie PancerzII miejsce (grupa III-gimnazja13-16 lat)

Patrycji RosiekIV miejsce (grupa III-gimnazja13-16 lat)

Wspaniałe nagrody dziewczęta  osobiście odebrały w dniu 13 kwietnia. Dla Anetki Pancerz było to podwójne zwycięstwo, gdyż w tym dniu wraz z ośmioma koleżankami otrzymały  złote medale w Gminnych Biegach Sztafetowych kwalifikując się tym samym na szczebel powiatu.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24806
dzisiaj: 23
on-line: 3
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone