Rysunek zastępczy
14:49 - 15 Grudzień 2011 | Napisał: redakcja

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przystąpili do  Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego opracowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  7 grudnia przeprowadzono egzamin z dwóch części: języka polskiego i historii z wiedzą o społeczeństwie. Następnego dnia uczniowie pisali testy z przedmiotów ścisłych: matematyki, i przedmiotów przyrodniczych (fizyki, chemii, biologii, geografii). 9 grudnia była część językowa, przy czym nasi gimnazjaliści zgodnie wybrali język angielski. Najpierw przystąpili do testu na poziomie podstawowym, a godz. 10.45 rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczni uczniowie klas III gimnazjów będą też pierwszym rocznikiem, którego wynik uzyskany na egzaminie z języka obcego będzie brany pod uwagę przez rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Egzamin gimnazjalny 2011/2012 także pierwszym, którego prace egzaminacyjne zostaną ocenione w sposób holistyczny (całościowy), a nie według specjalnego klucza. Oznacza to, że przy ocenianiu nie będą brane pod uwagę wszystkie czynności, jakie uczeń podjął podczas rozwiązywania zadania, tylko jego sposób myślenia i skuteczność w dojściu do rozwiązania.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38626
dzisiaj: 81
on-line: 1
strona istnieje: 5308 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone