Rysunek zastępczy
17:01 - 15 Grudzień 2010 | Napisał: redakcja

Uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego, opracowanego przez wydawnictwo Operon.  Próbny egzamin wygląda podobnie do tego, jaki czeka ich w kwietniu. Pierwszego dnia rozwiązują arkusze z części humanistycznej, w kolejnych dniach podchodzą do części matematyczno-przyrodniczej i językowej.

Pierwszy etap gimnazjaliści mają już za sobą. Tematem przewodnim arkusza z przedmiotów humanistycznych były “pomniki” – rozumiane dosłownie i metaforycznie. Uczniowie musieli m.in. przekształcić mowę niezależną na zależną, zbudować argument, rozszyfrować znaczenie przenośne użytego w wierszu słowa, zredagować ogłoszenie oraz rozprawkę na temat: “Który wybitny Polak żyjący w XX i/lub XXI wieku zasługuje na pamięć potomnych?”

Jutro część matematyczno-przyrodnicza, co jednych cieszy, innych martwi. Pozostały do właściwego egzaminu czas należy niewątpliwie w pełni wykorzystać na powtórki i utrwalenie wiedzy.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24922
dzisiaj: 30
on-line: 1
strona istnieje: 5193 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone