Rysunek zastępczy
20:47 - 22 Czerwiec 2016 | Napisał: MGOROWSKA

DSCN4418

Dnia 16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się już po raz kolejny Dzień Prezentacji Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas drugich gimnazjum pracowali w trzech grupach pod opieką  nauczycieli: pani Barbary Saroty, pani Barbary Słomki i pani Renaty Kantor.

Galeria

Jako pierwsza efekty swojej pracy przedstawiła grupa pani Renaty Kantor, w skład której wchodzili: Weronika Kużawa, Anita Sadłoń, Joanna Stelmach, Justyna Pasiut i Mirosław Zyzak. Tematyka dotyczyła naszej szkoły „Our school”. Uczniowie przedstawili wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej szkole. Zobaczyliśmy liczne zdjęcia i filmiki z wycieczek, konkursów oraz pikników szkolnych. Uczniowie przedstawili szkołę z własnego punktu widzenia. Zaprezentowano także grono pedagogiczne naszej szkoły. Nie obyło się bez sentymentów.

Kolejny projekt nosił tytuł „Historia Igrzysk Olimpijskich”. Skład tej grupy tworzyli: Klaudia Janisz, Konrad Jasiński, Marta Zyzak, Andrzej Małek i Joanna Pancerz. Opiekunem projektu grupy była pani Barbara Sarota. Uczniowie w ciekawy sposób przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia Igrzysk Olimpijskich, począwszy od momentu ich powstania aż do współczesności. Nie obyło się bez licznych ciekawostek, które zainteresowały wszystkich obecnych. Pokazano również zwycięzców konkursu przeprowadzonego przez tę grupę w ramach projektu wśród społeczności uczniowskiej, a także plakaty dotyczące Igrzysk Olimpijskich wykonanych przez wszystkie klasy naszej szkoły. Uczniowie nagrali również rozmowy, jakie przeprowadzili z przedszkolakami na temat ich wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.  Na koniec przedstawiciele wszystkich klas otrzymali ulotkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Igrzysk Olimpijskich.

Jako ostatnia przedstawiła wyniki swojej pracy grupa pani Barbary Słomki. Pracowali oni nad projektem: „Co wpływa na zdrowy tryb życia?”. Grupę tworzyli:  Magdalena Zyzak, Marzena Bandyk, Jerzy Szymański, Dominik Babiarczyk i Jakub Kozdra. Uczniowie podsumowali swoje działania w ramach projektu, między innymi Dzień Zdrowego Żywienia, w ramach którego uczniowie poszczególnych klas przygotowywali zdrowe posiłki oraz brali udział w konkursie sprawdzającym stan wiedzy o zdrowym odżywianiu. Odbyła się także prelekcja dla rodziców i nauczycieli. Uczestnicy projektu przedstawili ankiety dotyczące zdrowego żywienia przeprowadzone w naszej szkole i je omówili. Ciekawe było również obrazowe przedstawienie ilości zawartego cukru w poszczególnych produktach.

Dzień Prezentacji Projektów Gimnazjalnych to zwieńczenie trudu pracy uczniów klasy II gimnazjum nad projektami gimnazjalnymi, ale również możliwość przekazania ciekawych informacji z wielu dziedzin nauki. Podobnie jak w latach ubiegłych poziom przygotowania poszczególnych grup był bardzo wysoki, a tematyka niewątpliwie zainteresowała całą publiczność. Koordynator:  Renata Nosal

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 14245
dzisiaj: 20
on-line: 5
strona istnieje: 5104 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone