Rysunek zastępczy
20:55 - 23 Luty 2010 | Napisał: buncol

P2200057

W dniu 23.02 br. odbyły sie gminne zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 Gimnazja:  z  Rożnowa, Gródka, Przydonicy i Podola- gospodarz turnieju. Naszą szkołe reprezentowały: Głód Agnieszka, Jasińska Natalia, Stelmach Agnieszka, Zyzak Justyna, Rosiek Klaudia, Zyzak Paulina Babiarczyk Iwona, Babiarczyk Izabela, Berdychowska Katarzyna i kapitan naszej drużyny Zięcina Lucyna.  Reprezentacja chłopców przedstawiała się następująco: Oracz Piotr, Mrowca Damian, Matras Grzegorz, Pancerz Mirosław, Zyzak Jarosław, Baziak Dawid- kapitan drużyny, Nędza Arkadiusz, Jaśiński Mateusz, Rosiek Mateusz, Zyzak Tomasz.

Drużyny grały do 2 wygranych setów po 25 pkt. Już w pierwszym meczu naszym “siatkarzom” przyszło się zmierzyć z groźną drużyną z Gródka.  Po bardzo zaciętym szczególnie 3 secie Przydonica odniosła jakże cenne zwycięstwo co stawiało nas w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnym meczem.  Po meczu chłopców przyszła kolej na dziewczęta. I tu los znów sprawił że trafiliśmy na zespół Gródka. Nasza dziewczyny troszkę spięte  i nie do końca grające taką siatkówkę na jaką Je stać przegrały w 2 setach (-15;-18), ale jak się później okazało była to jedyna porażka w całym turnieju. Może gdyby ten mecz był w późniejszej fazie turnieju wynik byłby zupełnie inny gdyż z każdym setem nasza drużyna rozkręcała się i grała coraz lepiej. Chłopcy natomiast w kolejnych dwóch jakże wyrównanych meczach odpowiednio z Rożnowem i Podolem musieli przełknąć gorycz porażki co nie zmienia faktu że pokazali kilka ciekawych akcji i kawał niezłej siatkówki.

P2200060

Dziewczyny natomiast w kolejnym meczu zmierzyły się z drużyną Podola i poza 1 setem (przegranym do 23) Ich gra wyglądała naprawdę obiecująco co napawało optymizmem przed  ostatnim meczem z Rożnowem.  I tu znowu pechowo przegrany pierwszy set sprawił że dziewczęta pełne sportowej złości wzięły się za odrabianie strat co zaowocowało wyrównaniem stanu meczu do 1-1 w setach a w 3 decydującym dziewczyny nie dały żadnych szans naszym rywalkom wygrywając pewnie do 9!

Podsumowując wysokie 2 miejsce dziewcząt (choć przy odrobinie szczęścia mogło być 1) i 3 miejsce chłopców (gdzie nie do końca oddaje Ich możliwości  i umiejętności) należy uznać za udane a co najważniejsze dobra gra naszych drużyn napawa optymizmem i utwierdza w przekonaniu że praca jaką wykonali nie poszła na marne i może sprawiać dużo radości i satysfakcji zarówno Im samym jak i  nauczycielom.

Wielkie brawa i podziękowania za ambicje, zaangażowanie i walkę do samego końca!

Obszerna fotoralacja w dziale galeria

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24809
dzisiaj: 26
on-line: 1
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone