Rysunek zastępczy
18:27 - 16 Grudzień 2015 | Napisał: MGOROWSKA

„Serducho” w Zespole Szkół w Przydonicy

Idea stworzenia w naszej szkole klubu wolontariatu wyszła częściowo od młodzieży, częściowo od nauczycieli, którzy mają świadomość ogromnej roli, jaką odgrywa wolontariat w procesie wychowania i edukacji obywatelskiej młodzieży. Gimnazjaliści z Przydonicy bardzo entuzjastycznie przyjęli wiadomość, że od grudnia rusza pełną parą Szkolny Klub Wolontariatu „Serducho”.  Pani Anna Majoch, która będzie pełnić rolę koordynatora SKW, nawiązała współpracę ze znanym ze swojej szerokiej działalności charytatywnej sądeckim stowarzyszeniem Sursum Corda. Wolontariusze zostali przeszkoleni przez panią Halinę Rams – koordynatora ds. wolontariatu, musieli bowiem poznać prawne i formalne aspekty związane z przynależnością do tego typu organizacji. Świeżo upieczeni wolontariusze już nie mogą się doczekać pierwszej akcji, w której wezmą udział. Pani Majoch przyznaje, że działań będzie wiele, ale większy nacisk postawi na wolontariat stały – czyli rozciągnięte w czasie stałe działania,  takie jak pomaganie młodszym dzieciom w odrabianiu lekcji lub organizowanie im zabaw. Każdy wolontariusz będzie dawał innym to, co potrafi najlepiej. Najbardziej liczą się tutaj zaangażowanie i wielkie serce.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24693
dzisiaj: 61
on-line: 1
strona istnieje: 5189 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone