Rysunek zastępczy
17:07 - 25 Listopad 2015 | Napisał: MGOROWSKA

Dnia 4 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji” przyrody, której tematem były owady. Bliskie spotkanie z przedstawicielami tej najliczniejszej grupy zwierząt na świecie zaowocowało przełamaniem niechęci i lęku do bezpośredniego kontaktu z owadami. Uczniowie mogli dotknąć przywiezione gatunki oraz poznać zasady ich hodowli. Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat tych owadów: sposoby hodowli, odżywianie, sposoby obrony i kamuflażu, a także fakty i mity na ich temat. Najwięcej emocji wśród uczniów, szczególnie tych najmłodszych, wywołały straszyki: australijski i nowogwinejski, które przyjmowały ciekawe pozy,  mające na celu ochronę przed drapieżnikami. Uwagę widowni przykuł również karaczan madagaskarski, dość dużych rozmiarów jak na owada, jednak nie groźny dla ludzi.

ZAPRASZAMY DO GALERII

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24805
dzisiaj: 22
on-line: 2
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone