Rysunek zastępczy
6:42 - 7 Październik 2015 | Napisał: MGOROWSKA


sowaCzytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

Cicero

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach czytelniczych, które będą się odbywać w ciągu całego roku 2015/2016. Konkursy są przeznaczone dla uczniów klas I-III, IV-VI oraz gimnazjum.

źródło grafiki: pixabay.com

Konkursy dla klasy I

  • plastyczny – wykonaj ilustrację do swojej pierwszej wypożyczonej książki z biblioteki (dowolną techniką plastyczną) Prace należy złożyć w bibliotece do końca października. Najładniejsze ilustracje zostaną nagrodzone.
  • plastyczny – “Nowy dom dla Plastusia” – prace należy złożyć w bibliotece do końca listopada. Najładniejsze ilustracje zostaną nagrodzone.

Teleturnieje czytelnicze: dla dzieci kl II – III

  • W krainie bajek” -zgłoszenia do końca października, konkurs 17.11.2015r.

Znajomość bajek: Królowa śniegu, Królewna Śnieżka, Brzydkie kaczątko, Kubuś Puchatek, Pinokio, Kopciuszek, Jaś i Małgosia

  • Wiersze Brzechwy” -zgłoszenia do 17 listopada, konkurs 01.12.2015r.

Znajomość wierszy: Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, Na straganie, Koziołeczek, Kaczka – dziwaczka, Sójka, Na wyspach Bergamutach, Tańcowała igła z nitką, Tydzień

Konkursy dla klas IV – VI

  • Przeczytaj tę książkę! Polecam! Konkurs czytelniczy dla uczniów z klasy IV – VI

Należy wypożyczyć książkę. Po przeczytaniu należy zrobić reklamę zachęcającą innych do sięgnięcia po tę lekturę. Prace należy złożyć w bibliotece do końca listopada. Autorzy najładniejszych plakatów zostaną nagrodzeni.

  • “By czytać się chciało – zrób zakładkę wspaniałą” – Konkurs plastyczny na zakładkę do książki


„Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,

na półce mnie stawiaj,

dbaj o me okładki”


Konkurs skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Uruchom swoją wyobraźnię i fantazję – wykonaj zakładkę do książki. Można stosować różnorodne techniki plastyczne, różne materiały i sposoby ich łączenia. Najładniejsze zakładki zostaną nagrodzone i zaprezentowane wszystkim uczniom.

Prace składać w bibliotece do końca listopada (więcej szczegółów w bibliotece).

  • Wybieramy mistrza czytania

Konkurs czytelniczy organizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów kl III, IV ,V, VI szkoły podstawowej. Zgłoszenia w bibliotece do końca listopada. Uczestnicy konkursu czytają fragment książki oraz wylosowany wiersz przed jury, w skład którego wchodzą: Polonista, pedagog, bibliotekarz

Zwycięzca otrzyma tytuł „mistrza głośnego czytania” oraz nagrodę.

W dniu 04.01.2016r. Odbędzie się konkurs głośnego czytania.

KONKURSY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

  • Konkurs z nagrodami „Autor pod choinkę”

Napiszcie, z jakim polskim autorem lub autorką chcielibyście się spotkać w bibliotece. Dla tych, którzy krótko i ciekawie uzasadnią swój wybór biblioteka ma nagrody. Na Wasze prace czeka do 13.12.2015r.

  • Konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie .”Czytam wszędzie”

Tematem konkursu powinna być książka i jej czytelnik. Zdjęcia należy przynieść wydrukowane do biblioteki (do 20.12.2015r)

Każde zdjęcie opisać podając tytuł,nazwisko autora zdjęcia. Zdjęcia zostaną nagrodzone i zaprezentowane wszystkim uczniom.


tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24808
dzisiaj: 25
on-line: 2
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone