Rysunek zastępczy
18:44 - 14 Kwiecień 2015 | Napisał: MGOROWSKA

W dniu 14 kwietnia, po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy „Trzask”, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum. Tym razem tematem spotkania była największa karaibska wyspa – Kuba, leżąca na Morzu Karaibskim.

Prowadzący spotkanie, w ciekawy sposób, przybliżył nam ten niezwykły kraj, znajdujący się na kontynencie amerykańskim. Uczniowie dowiedzieli się o zwyczajach mieszkańców, ich codziennym życiu i kulturze oraz panującym tam systemie politycznym, powodującym izolację społeczeństwa od wpływów zewnętrznych. Obejrzeliśmy barwny materiał fotograficzny, za pośrednictwem którego przenieśliśmy się  do Hawany – stolicy Kuby, a także zwiedziliśmy Dolinę Vinales, plażę w Varadero, stolicę rewolucji – Santa Clara oraz Guantanamo.  Mogliśmy obejrzeć farmę krokodyli karaibskich oraz poznaliśmy wiele ciekawostek i przygód podróżników podczas zwiedzania wyspy. Po pokazie podróżnik pokazał nam słynne kubańskie cygara, „magic box”, kubański instrument muzyczny oraz inne przedmioty przywiezione z wyprawy.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1782
dzisiaj: 9
on-line: 1
strona istnieje: 4860 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone