Rysunek zastępczy
20:19 - 19 Listopad 2014 | Napisał: redakcja

clip_image003Dnia 30 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie miało miejsce rozdanie nagród międzynarodowego konkursu „Europa in der Schule”. Konkurs organizowany był dla wszystkich typów szkół. Uczniowie mogli konkurować w różnych modułach tematycznych. Z przyjemnością informujemy, że uczennice Naszej Szkoły zostały Laureatami 61. edycji konkursu w następującym module tematycznym:

Moduł III: Wie wollen wir leben in Europa? Jak chcielibyśmy żyć we współczesnej Europie?

I miejsce: Karolina Berdychowska, Kamila Krzyżak – praca wspólna.   Chillen oder schuften? Temat: „Odpoczywać czy harować?”

I miejsce: Barbara Mlyczyńska. 3-3 Familie braucht Zeit. Temat: „Rodzina potrzebuje czasu.”

   Uczennice wykonywały prace pod opieką pani Anny Banaś – nauczycielki języka niemieckiego.

   Celem konkursu kierowanego do wszystkich typów szkół w Niemczech i Polsce była integracja europejska, rozwój kompetencji kluczowych: uczestnictwo w życiu społeczeństwa, umiejętność komunikowania się, sprawne posługiwanie się nowoczesnymi technologiami.

   Gościem honorowym uroczystości był Manfred Däuwel dziennikarz z zawodu, odznaczony w 2002 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za swoją działalność na rzecz rozwoju przyjacielskich kontaktów między Polakami i Niemcami oraz promocję Polaków w Niemczech.

   W uroczystości uczestniczył Manfredem Däuwel wraz z żoną Rosemarie, były kurator oświaty Jerzy Pantera oraz zaproszeni laureaci.

   tel. (018) 440-10-82

   fax. (018) 440-10-82

   email: mszarota@poczta.onet.pl

   odwiedzin: 28997
   dzisiaj: 23
   on-line: 3
   strona istnieje: 5244 dni

   Zespół Szkół w Przydonicy

   Szkoła podstawowa i gimnazjum

   Wszelekie prawa zastrzeżone

   [Rejestracja] [Logowanie]

   Strona zasilana systemem WordPress

   WebDesing by Adrian Gargula

   Wszelkie prawa zastrzeżone