Rysunek zastępczy
19:15 - 11 Listopad 2014 | Napisał: redakcja

Grupa podróżników “Trzask”, która od kilku lat współpracuje z naszą szkołą, przygotowała relację ze swojej najnowszej wyprawy – do Izraela i Palestyny.

W czwartek w szkole obejrzeliśmy prezentację slajdów połączoną z niezwykle barwnymi opowieściami podróżnika. Razem  podróżnikiem odwiedziliśmy miejsca święte dla trzech wielkich, monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i związanych z nimi historii, na przykład twierdzę Masada, Pustynię Negev. Dowiedzieliśmy się jak żyją Palestyńczycy w „więzieniach z otwartym niebem” – czyli domach otoczonych potężnym murem. Spotkanie było też wspaniałą lekcja historii – podróżnik tłumaczył dlaczego Żydzi i Palestyńczycy nie są w stanie się dogadać i dlaczego co kilka lat dochodzi tu do wojen.

Zobaczyliśmy też zdjęcia z nurkowania w Morz Czerwonym, z wizyty pod ścianą Płaczu, Kopułę na Skale, Via Dolorosa.

Spotkanie z podróżnikiem zawsze dostarcza wielu wrażeń i wręcz zaraża fascynacją podróżowaniem. Być może ktoś z nas sam wybierze się kiedyś w miejsca, o których opowiadał gość?

20141106_091331_resized_1

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28982
dzisiaj: 8
on-line: 3
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone