Rysunek zastępczy
20:22 - 26 Czerwiec 2014 | Napisał: anetcom

22 czerwca w czasie dorocznego Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkół w Przydonicy przedstawiciele Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku” wręczyli dyrektorowi szkoły certyfikat „Śliwkowej Szkoły”. Piknik był finałem działań podjętych przez uczniów i ich rodziców w czasie drugiego okresu roku szkolnego 2013/2014.

W projekcie „Śliwkowa szkoła” najbardziej czynny udział brali uczniowie klas „0” – III oraz ich rodzice. Na wielu etapach pracy towarzyszyli im także uczniowie pozostałych klas, dziadkowie oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

W ramach projektu odbyły się m. in.: spotkania z rodzicami w celu zapoznania z działalnością stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku” oraz omówienia harmonogramu działań oraz zakresu zadań dla poszczególnych klas, wplecenie w tematykę zajęć z uczniami zagadnień związanych ze znaczeniem funduszy unijnych dla kultywowania tradycji i promowania produktów lokalnych, cykl zajęć w klasach „0” – III na temat lokalnych obrzędów, tradycji i zwyczajów, konkurs plastyczny „Tradycje i zwyczaje w naszej miejscowości”. Finałem wszystkich działań była impreza integracyjna w ramach dorocznego Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Tradycja i nowoczesność”. W czasie festynu przeprowadzona została akcja informacyjno – promocyjna promująca projekt „e – Powiat Nowosądecki”.

Program festynu był bardzo bogaty. Rodzice zapraszali do degustacji potraw ze śliwką (oraz innych pochodzących z lokalnych upraw). Można było skosztować prawdziwie wiejskich przysmaków na ciepło i na zimno. Potrawy, przygotowane przez rodziców, wzięły jednocześnie udział w konkursie kulinarnym, który rozstrzygnięto w czasie imprezy.

Dzieci szalały na dmuchanej zjeżdżalni, mogły też poddać się malowaniu twarzy, zjeść popcorn i watę cukrową. Oprócz słodkości na rozłożonych stoiskach można było nabyć rękodzieła wykonane przez rodziców, a także przez wychowanków Domu Dziecka w Trzycierzu. Razem z rodzicami dzieciaki wzięły udział w konkursach: na wyplatanie wianków oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Na rozłożonej obok szkoły scenie prezentowali się najpierw uczniowie przydonickiej szkoły, prezentując m.in. dawne tradycje, takie jak skubanie pierza,  pieczenie chleba, kiszenie kapusty, weselne oczepiny oraz wiązanki tańców ludowych i regionalnych. Grupa uczniów uczęszczających od dwóch miesięcy na zajęcia z tańca wykonała układ taneczny do różnych gatunków muzycznych. Następnie przed publicznością zaprezentowały się zaproszone zespoły: Takt z Przydonicy, zespół wokalny NIWA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gródku n/D, zespół regionalny Rożnowioki z Rożnowa. Na zakończenie wystąpił zespół M4 z wokalistką Izabelą Mytnik, która poderwała wszystkich do tańca. Zabawa taneczna trwała do późnego wieczora.


tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28982
dzisiaj: 8
on-line: 4
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone