Rysunek zastępczy
20:40 - 5 Maj 2014 | Napisał: redakcja

instalacjaW ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Przydonicy zorganizowano kilka ekologicznych projektów. Uczniowie sami przygotowali Turniej Wiedzy o Odpadach, wykonali ekologiczne instalacje, wygłosili prelekcję na temat zagrożeń dla środowiska, posprzątali najbliższą okolicę.

Grupa uczniów z klasy II gimnazjum (w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego) pod opieką nauczycielki biologii i chemii – p. Barbary Słomki opracowała obszerną prezentację multimedialną na temat problemów współczesnej ekologii, głównie odpadów, segregacji śmieci i recyklingu. Prezentację obejrzeli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, a następnie odbył się Turniej Wiedzy o Odpadach, do którego już od kilku tygodni przygotowywały się trzyosobowe zespoły klasowe. Najwięcej emocji dostarczył jednak konkurs na najciekawszą instalację z odpadów. Pomysły uczniów były naprawdę oryginalne, wymagały samodyscypliny i umiejętnej współpracy w grupie. Każda klasa wykonywała projekt pod opieką wychowawcy. Efekty były imponujące. W ciągu dwóch godzin powstały odpadowe cuda: szafa, łóżko, toaletka, statek, strach na wróble, robot, łąka, tarantula. Najwięcej oklasków zebrała klasa III gimnazjum, która z odpadów zrobiła ruchomy czołg.

- Taka forma edukacji ekologicznej, czyli praca w grupach, towarzyszące temu emocje, podekscytowanie, z pewnością będzie skuteczniejsza niż tradycyjna lekcja w ławkach. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły -  przyznaje dyrektor szkoły Mirosław Szarota.

Na zakończenie ekologicznych działań wszystkie klasy wyruszyły z workami zbierać śmieci wokół szkoły i najbliższej okolicy.

- Śmieci jest coraz mniej – relacjonuje uczeń klasy III gimnazjum – kilka lat temu worki były od razu pełne, a teraz widać, że zapełniają się wolniej.

Dzień Ziemi oraz akcja sprzątania świata organizowane są w szkole co rok. Nauczyciele cieszą się, że zarówno wśród młodzieży, jak i starszych mieszkańców wsi wyraźnie wrasta świadomość podejmowania działań zapobiegających degradacji naturalnego środowiska.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24920
dzisiaj: 28
on-line: 1
strona istnieje: 5193 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone