Rysunek zastępczy
21:38 - 13 Marzec 2014 | Napisał: buncol

Ach, co to był za turniej. Pełen sportowych emocji, dramaturgi, zwrotów wydarzeń, a sam finał w którym to zmierzyły się dziewczęta z Rożnowa, oraz nasze reprezentantki, był niesamowitym trzysetowym pojedynkiem zakończonym happy endem dla zespołu z Przydonicy.

IMG_3621Ale zanim nastąpił mecz “finałowy” w pierwszym pojedynku przyszło nam się zmierzyć z zespołem gospodarzy całych zawodów, drużyną z Podola. Tradycyjnie, już na początek nasza gra nie wyglądała najlepiej, wyszedł brak ogrania na dużej sali, czego efektem była przegrana w pierwszym secie. Jednak z minuty na minutę nasze dziewczęta prezentowały się coraz lepiej i kwestią czasu było kiedy pokażą swoje prawdziwe (duże) możliwości. Przełamanie przyszło w drugim secie, gra  zaczynała się “kleić” czego efektem była wygrana 25-23, a trzeci set (wygrany 15-7) był już pokazem siły i dominacji drużyny z Przydonicy.

IMG_3644W kolejnym meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyna z Grodka nad Dunajcem. Dziewczęta podbudowane zwycięstwem z Podolem chciały pójść za ciosem i nie dać szans przeciwnikowi. Spokojna, pewna i konsekwentna gra całego zespołu zaowocowała wygraną 2-0 (25-21, 25-14). Już było jasne że zapewniliśmy sobie minimum 2 miejsce, a o zwycięstwo w całym turnieju przyjdzie nam się zmierzyć z drużyna z Rożnowa, która podobnie jak my odniosła 2 zwycięstwa..

IMG_3676Nadszedł czas  na finał. Ogromna mobilizacja, pełna koncentracja oraz wola walki sprawiły, że wygraliśmy pierwszego seta 25-18. Droga do końcowego sukcesu troszkę się skróciła. Jak przystało na mecz finałowy, losy meczu w drugim secie zaczęły się odwracać, od stanu 13-10 dla Przydonicy. Opiekun drużyny z Rożnowa “wziął czas” i po tym wzrosła przewaga naszych przeciwniczek, co dało im zwycięstwo 20-25. To oznaczało tie break i kolejne emocje oraz dramaturgie.

IMG_3685I tak też się stało. Nikt nie chciał odskoczyć na kilka punktów, na przerwę i zmianę stron schodziliśmy prowadząc 8-7. Sygnał do ataku dała Katarzyna Zyzak, która dłuższą wymianę zakończyła potężnym atakiem zakończonym punktem. To był moment przełomowy. Dziewczęta poczuły że nikt i nic nie jest w stanie odebrać im wygranej w całym turnieju. Pewna zagrywka, kończące ataki sprawiły, iż wygraliśmy decydujący set 15-11. Po końcowym gwizdku dziewczęta padły na parkiet ze zmęczenia, ale i z radości której nie było końca…

IMG_3693Podsumowując, bardzo wysoki poziom zaprezentowały wszystkie drużyny, czego efektem była ponad 5-cio godzinna walka, mecze kończyły się tie breakami, to świadczyło o bardzo wyrównanym poziomie.

IMG_3729

Gratulacje dla naszych reprezentantek, które w opinii większości pokazały naprawdę dobrą, ciekawą, ofensywną siatkówkę i w pełni zasłużenie zostały Mistrzyniami Gminy.

IMG_3731Zespół gimnazjum nr 4 w Przydonicy wystąpił w składzie: Sylwia Popardowska (kpt), Katarzyna Zyzak, Kinga Zyzak, Katarzyna Oracz, Aneta Pancerz, Klaudia Mlyczyńska, Marlena Sadłoń, Sylwia Gołąb, Karolina Berdychowska, Kamila Krzyżak, Edyta Jasińska.

Dziewczęta będą reprezentować nasza gminę na zawodach międzygminnych, które odbędą się 20.03.2014 w Siedlcach.

Życzymy powodzenia!

galeria

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 35319
dzisiaj: 60
on-line: 1
strona istnieje: 5283 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone