Rysunek zastępczy
18:58 - 13 Marzec 2014 | Napisał: redakcja

20140312_093229_resized_1O wielkim sukcesie mogą mówić dwie uczennice klasy szóstej naszej szkoły. Obie zostały finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Również obie  doskonale wypadły na etapie wojewódzkim.

Weronika Kużawa ma pasję. Jest nią czytanie książek. Już od najmłodszych lat “pożera” książki i jest rekordzistką w liczbie wypożyczonych egzemplarzy w szkolnej bibliotece. Czytanie przełożyło się na styl pisania, którego pozazdrościć może jej niejeden gimnazjalista. Podobnie jak znajomości reguł ortograficznych. Umiejętności doszlifowane na dodatkowych spotkaniach z panią Anną Majoch – nauczycielką języka polskiego, doprowadziły Weronikę do finału Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Na tym etapie uczennica uzyskała 41/50 punktów, co stanowi 82%.  Czy ta liczba wystarczy, żeby zdobyć tytuł laureata? Szanse są raczej niewielkie, ale wszyscy z wielkim napięciem oczekujemy na listę laureatów,  którą Kuratorium opublikuje 24 marca.

Co ciekawe, uczennicy zabrakło dwóch punktów, żeby przejść do etapu wojewódzkiego z matematyki! Jak widać, jest wszechstronnie uzdolniona.

Magdalena Zyzak, z tej samej klasy, dotarła do finału Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego. Zdobyła tu 43 punkty, czyli 75%. To doskonały wynik, zważywszy na fakt, że miłośnicy przyrody są zawsze świetnie przygotowani. Muszą dotrzeć do literatury konkursowej oraz opanować wiedzę z podstawy programowej dla klas IV-VI. Magdę przygotowywała pani Renata Nosal, która podkreśla, że jej podopieczna włożyła wiele pracy i serca, by jak najlepiej zaprezentować się na każdym etapie.

Niezależnie od wyników finału, dziewczynki już mogą być z siebie dumne, bo liczby pokazują, że należą do grona najlepszych uczniów z całego województwa!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38623
dzisiaj: 78
on-line: 1
strona istnieje: 5308 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone