Rysunek zastępczy
20:56 - 1 Luty 2014 | Napisał: anetcom

20140130_110403-1„Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się do niej dziś.” (Malcolm X.)

Dnia 30 stycznia br. nasi gimnazjaliści (klasa III) gościli doradcę zawodowego. Pani Elżbieta Chmura pracuje w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Nowym Sączu, które działa w ramach Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Ku naszej radości przyjęła zaproszenie i zgodziła się przeprowadzić dwugodzinne poradnictwo zawodowe. Oprócz formy grupowej przekazu informacji zawodowej uczniowie mogli indywidualnie zasięgnąć porady specjalisty.

Główny celem spotkania było skłonienie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego namysłu nad swoją przyszłością edukacyjną a co za tym idzie nad przyszłością zawodową.  Wszelkie teoretyczne wywody podparte były przykładami z życia codziennego, co z pewnością pozwoliło lepiej zrozumieć i zapamiętać przekaz prowadzącej. Ponadto omówione zostały plusy i minusy wyboru szkół zawodowych, technikum i liceum. Za pomocą specjalistycznych testów gimnazjaliści mogli określić predyspozycje zawodowe i profil zainteresowań.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie skorzystali na tym spotkaniu, a zdobyte informacje skłonią ich do refleksji nad dalszą drogą kształcenia i może zachęcą do intensywniejszej nauki.

Mobilne Centrum Informacji Zawodowej organizuje także doradztwo zawodowe w formie indywidualnej.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38631
dzisiaj: 3
on-line: 3
strona istnieje: 5309 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone