Rysunek zastępczy
21:52 - 21 Styczeń 2014 | Napisał: anetcom

Nazwa może przerażać, ale nie naszych dzielnych drugoklasistów, którzy jednogłośnie odpowiedzieli na wyzwanie i chcą się stać Pożeraczami Liter.

Założeniem Klubu jest wykreowanie nowej, atrakcyjnej formy czytelniczego współzawodnictwa, a przez to pokazanie dzieciom przyjemności płynącej z czytania.
Z inicjatywą tego projektu wyszła Nowa Era i magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. Projekt czytelniczy jest pod każdym kątem przemyślany. Przystępując do Klubu uczniowie otrzymują specjalne legitymacje, w których pod kontrolą starszych zapisują tytuły przeczytanych książeczek, ponadto zdobywają pieczątki i odznaki czytelnicze. Na koniec roku zostaną uhonorowani dyplomami, nie ominie to także nauczyciela, który otrzyma dumną nazwę „Ambasadora Czytelnictwa”. W naszej szkole opieki nad klubowiczami podjęła się pani mgr Maria Szarota. Oprócz dyplomów najbardziej „żarłoczni” czytelnicy będą mieli szansę wygrać książki, a nawet spotkać się z ulubionym pisarzem czy ilustratorem.

Nagrody rzeczowe, legitymacje, stempelki i odznaki z cała pewnością wzbudzają zainteresowanie i przyciągają Pożeraczy Liter, ale za tym kryje się coś o wiele cenniejszego. Dzieci, które czytają regularnie pobudzają swą wyobraźnię, stymulują mózg i rozbudzają w sobie ciekawość świata. Nie bez powodu zwykło się mówić, że „czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała” więc zachęcajmy wszystkie dzieciaki (te starsze także) do częstego czytania.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1537
dzisiaj: 53
on-line: 1
strona istnieje: 4855 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone