Rysunek zastępczy
12:16 - 17 Sierpień 2013 | Napisał: redakcja

kolonia2Wakacje dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich to w większości przypadków czas spędzany w rodzinnej miejscowości, często związany z pomocą rodzicom w pracach polowych. Dlatego kolejny rok z rzędu w Przydonicy (wsi w gminie Gródek nad Dunajcem) zorganizowano półkolonię dla uczniów w wieku od 6 do 14 lat. Pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci przez 10 dni brała udział w atrakcjach przewidzianych w programie półkolonii. Poza zabawą i dyskotekami w obiekcie szkoły, dużą popularnością cieszyły się jak zawsze wycieczki.

Do Nowego Sącza koloniści pojechali, żeby wziąć udział w koncercie Święta Dzieci Gór oraz w projekcji filmu w kinie 5D. Piesza wycieczka nad jezioro Rożnowskie połączona z kursem prowadzonym przez ratownika WOPR oraz kąpielą w nagrzanym jeziorze na pewno było udana. Ale największą popularnością cieszyły się kilkakrotne wyjazdy na basen do pływalni w Limanowej. Program półkolonii obejmował także zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień i innych zagrożeń. I tak odbyły się warsztaty pod nazwą „Bezpieczne wakacje na wsi”, pogadanka na temat właściwego zachowania się nad wodą, konkurs „Alkohol szkodzi zdrowiu”. Przeprowadzono też akcję „STOP WYPADKOM” mającą na celu poprawę bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej połączoną z prelekcją przedstawiciela MORD –u z Nowego Sącza. Dziećmi opiekowała się wykwalifikowana kadra pedagogów, a w Zespole Szkół wychowankowie mieli zapewniony obiad i zaplecze dydaktyczne. – Zorganizowanie półkolonii nie byłoby możliwie, gdyby nie współpraca i pomoc panów Zygmunta Paruch, Józefa Tobiasza – wójta gminy Gródek n/D oraz Zygmunta Berdychowskiego – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Przydonicy Mirosław Szarota – dzieci aktywnie wypoczęły i każdego dnia wracały do domów zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń. Organizatorem wypoczynku były: Krajowa Rada Izb Rolniczych w Warszawie, Małopolska Izba Rolnicza i KRUS w Nowym Sączu.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1665
dzisiaj: 19
on-line: 1
strona istnieje: 4857 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone