Rysunek zastępczy
9:22 - 29 Czerwiec 2013 | Napisał: redakcja

18 czerwca 2013 r. o godzinie 12.00, już po raz trzeci w naszej szkole mogliśmy podziwiać wyniki pracy naszych gimnazjalistów realizujących ciekawe tematy w ramach Edukacyjnego Projektu Gimnazjalnego. Wszystkich przybyłych przywitali: pan dyrektor Mirosław Szarota, koordynator gimnazjalnego projektu edukacyjnego –  pani Renata Nosal oraz uczniowie klasy II gimnazjum.

Podobnie jak w ubiegłych latach każda z grup przedstawiła wyniki swojej pracy.

Jako pierwsza wystąpiła grupa realizująca projekt pod nazwą „Isaak Newton – życie i osiągnięcia naukowe, ze szczególnym uwzględnieniem zasad dynamiki”. Twórcami tego projektu byli: Klaudia Mlyczyńska, Aneta Pancerz, Patrycja Zięcina, Mariusz Berdychowski oraz Mariusz Zyzak.     Grupą opiekowała się pani Aneta Hajduk. Uczniowie przedstawili ciekawe informacje dotyczące Isaaka Newtona oraz zaprezentowali doświadczenia, przybliżając nam tę niezwykle interesującą dziedzinę nauki.

Kolejna grupa przybliżyła nam obyczaje panujące w Anglii, Walii i Szkocji. W przebraniu słynnych postaci Wielkiej Brytanii przedstawili oni projekt pod nazwą „Tradycje i obyczaje Wielkiej Brytanii”. W skład grupy wchodzili: Sylwia Popardowska, Patrycja Rosiek, Gabriela Zyzak, Wiesław Jasiński, Marcin Stelmach oraz Janusz Zyzak. Pracowali oni pod opieką pani Renaty Kantor. Widownia kosztowała tradycyjne smakołyki Wielkiej Brytanii oczywiście … przy herbacie! Znacznie poszerzyliśmy wiedzę na temat Anglii, Szkocji i Walii i poznaliśmy wiele ciekawostek. Kilka dni wcześniej grupa przeprowadziła konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych (można o nim przeczytać na stronie naszej szkoły).

Jako ostatnia zaprezentowała wyniki swojej pracy grupa pani Anny Majoch, która opracowała  projekt pt. „Magia kina, czyli o środkach artystycznego wyrazu”. Grupa zorganizowała dla młodszych kolegów pokaz filmowy z wykładem na temat etapów produkcji filmu animowanego. W dniu prezentacji natomiast w niezwykłej atmosferze przenieśli nas do świata filmu, zapoznając wszystkich „od kuchni” z tym interesującym środkiem przekazu. Przy zasłoniętych oknach i z popcornem w ręce mogliśmy obejrzeć prezentację, w której z pewnością nie brakowało humoru. Grupę tworzyli: Monika Górowska, Gabriela Małek, Katarzyna Oracz, Justyna Zyzak, Grzegorz Basta oraz Tomasz Sęk.

Podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Pokazują jak wiele potencjału drzemie w naszych uczniach. Kolejny Dzień Prezentacji Projektów już za rok!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1449
dzisiaj: 27
on-line: 2
strona istnieje: 4853 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone