Rysunek zastępczy
10:37 - 24 Czerwiec 2013 | Napisał: redakcja

Nauczycielki języka polskiego, panie Anna Majoch i Barbara Sarota, zorganizowały konkursy związane z sylwetką wybitnego polskiego artysty – Juliana Tuwima. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy związanej z wybranym wierszem poety. Natomiast uczniowie klas 4-6  wytypowali dwuosobowe składy, które musiały przygotować się do Turnieju Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima. Oprócz konieczności zapoznania się z biografią autora, w regulaminie Turnieju znalazła się także lista utworów, których treść należało kojarzyć. Konkurs odbył się 13 czerwca. Pierwsze miejsce zdobył zespół: Katarzyna Zyzak oraz Paulina Wolak z kl. 6, drugie: Weronika Kużawa i Marta Zyzak z kl. 5, trzecie: Zuzanna Peciak i Patrycja Berdychowska z kl. 6.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Zmaganiom drużyn przyglądała się liczna publiczność, która czasem włączała się do rywalizacji, podając prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania.

Kilka dni później nauczycielki przeprowadziły konkurs o tytuł Mistrza Ortografii. Uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym różnego typu zadania sprawdzające ich znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. W tym konkursie zwyciężyła uczennica klasy 6 - Patrycja Zarzycka. Drugie miejsce zajęła Weronika Kużawa z kl. 5, a trzecie – Gabriela Fyda z kl. 4. Gratulujemy!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38632
dzisiaj: 4
on-line: 2
strona istnieje: 5309 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone