Rysunek zastępczy
17:50 - 30 Listopad 2012 | Napisał: anetcom

20121129_103619

Tradycyjnie, w czasie szkolnej zabawy andrzejkowej – w tym roku zorganizowanej 29 listopada – odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.  Wesoła gromadka pierwszoklasistów została uroczyście przyjęta do społeczności uczniów Zespołu Szkół w Przydonicy.

Dzieci z nutką żalu pożegnały się z dawną Panią i beztroskimi chwilami spędzonymi w zerówce. Zgodnie odpowiadały, że są gotowe do ciężkiej i mozolnej nauki – jak na prawdziwego pierwszaka przystało! Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, wykazując się wiedzą na temat szkoły, nauczycieli oraz miejscowości, w której dorastają. Zapewniali, że doskonale wiedzą, czego będzie się od nich wymagać. Na dowód swojej szkolnej gotowości zaśpiewały bezbłędnie trzy zwrotki hymnu narodowego. Występy małych bohaterów spotkały się z ciepłym przyjęciem zgromadzonych rodziców i starszych uczniów. Uczniowie klasy III wręczyli im własnoręcznie wykonane kolorowe zakładki do książek  i złożyli życzenia samych pomyślnych chwil w szkole. Zadeklarowali również swoją pomoc.  Prezenty przygotowali także rodzice.

Ostatnim, ale dla wielu uczniów najważniejszym momentem uroczystości, było  symboliczne pasowanie na ucznia, którego wielkim ołówkiem  dokonał Pan Dyrektor Mirosław Szarota. Wręczył dzieciom pamiątkowe książki, dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Nadszedł czas na wspólne zdjęcie całej klasy wraz z wychowawczynią panią Marią Szarotą oraz ze wzruszonymi  rodzicami dumnych pierwszoklasistów.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 35317
dzisiaj: 58
on-line: 1
strona istnieje: 5283 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone