Rysunek zastępczy
19:53 - 11 Wrzesień 2012 | Napisał: redakcja

IMG_4875Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Przydonicy oraz Zespołu Szkół w Podolu-Górowej wzięła udział w zorganizowanej w  drugiej połowie lipca półkolonii. Dzieci miały możliwość zobaczenia wielu miejsc, w których jeszcze nie były, gdyż na każdy dzień półkolonii zaplanowano wycieczki autokarowe oraz  piesze.

Organizatorami wypoczynku były: Krajowa Rada Izb Rolniczych w Warszawie,  Małopolska Izba Rolnicza i KRUS w Nowym Sączu sfinansowanego ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Założeniem organizatorów było połączenie letniego wypoczynku z poznawaniem krajobrazu Beskidu Sądeckiego, wzmacnianiem szacunku dla przyrody, obcowaniem z kulturą. Program zawierał ponadto elementy profilaktyki uzależnień.

Wśród licznych atrakcji zaplanowanych na 10 wakacyjnych dni znalazły się m.in.: przejście Rezerwatu Skalno-Krajobrazowego w Jamnej, wyjazd na Górę Parkową w Krynicy Zdroju, zajęcia pływackie na basenie MOSiR w Nowym Sączu oraz w Limanowej, seans filmowy w kinie 5D, rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim.  Opiekunowie organizowali dzieciom dyskoteki z karaoke, gry i zabawy sportowe, bieg na orientację, konkursy plastyczne.

Chcieliśmy, aby program półkolonii zapewnił naszym wychowankom jak największą frajdę. I rzeczywiście, dzieci były zachwycone tak wypełnionym czasem” – mówi Mirosław Szarota, dyrektor Zespołu Szkół w Przydonicy – „Muszę podkreślić, że nie udałoby się  zrealizować tak intensywnego i atrakcyjnego programu, gdyby nie pomoc sponsorów: pana Zygmunta Berdychowskiego, pana Zygmunta Parucha oraz pana Józefa Tobiasza, wójta naszej gminy. Dzieci miały zapewnione wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry oraz mnóstwo atrakcji w czasie wycieczek po naszym regionie.” Dyrektor przyznaje, że taka forma wypoczynku doskonale się sprawdziła i na pewno będzie próbował organizować ją w kolejnych latach.

Na spotkaniu podsumowującym półkolonię dzieci podziękowały za wypoczynek. “Chciałabym, żeby taka kolonia trwała jeszcze kolejne dwa tygodnie, a najlepiej do końca wakacji!” – powiedziała 7-letnia Weronika, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Przydonicy.

Koloniści otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz paczki ze słodkim upominkiem.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24922
dzisiaj: 30
on-line: 2
strona istnieje: 5193 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone