Rysunek zastępczy
8:06 - 2 Lipiec 2012 | Napisał: redakcja

W dniu 19 czerwca 2012 roku o godzinie 13.00 odbył się w naszej szkole Dzień Prezentacji Projektów Gimnazjalnych, realizowanych w roku szkolnym 2011/12 przez uczniów klasy II gimnazjum.

Pan dyrektor Mirosław Szarota, koordynator gimnazjalnego projektu edukacyjnego – pani  Renata Nosal oraz uczniowie klasy II gimnazjum przywitali wszystkich przybyłych gości i zaprosili do wspólnego obejrzenia efektów swoich działań.

Jako pierwsza przedstawiła wyniki swojej pracy grupa realizująca projekt pod nazwą „Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie”. Jej skład tworzyli: Agata Janisz, Agnieszka Baziak, Dorota Zyzak,  Paweł Krzyżak, Piotr Zabrzeński, Mateusz Matusik oraz Wojciech Nędza. Opiekunem grupy był pan Krzysztof Budnik. Uczniowie w strojach kibiców zaprezentowali ciekawe informacje dotyczące Euro 2012, przedstawili reprezentantów poszczególnych krajów, a także stadiony zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących Euro, bawiąc się przy tym wspaniale. Goście otrzymali od grupy zrobiony specjalnie na tę okazję kalendarz turnieju.

Grupa II realizowała projekt pod nazwa „Lód najlepszym rzeźbiarzem. Wpływ lodu na rzeźbę terenu” pod opieką pani Marty Łatki. Twórcami tego projektu byli: Kamila Małek, Kinga Kwiatkowska,  Justyna Peciak, Mariusz Mlyczyński, Krystian Janisz  oraz Piotr Wolak. Tym razem uczniowie zaprezentowali działalność lodowca i lądolodu jako rzeźbiarzy zmieniających powierzchnię Ziemi. Formy polodowcowe mogliśmy zobaczyć na zrobionych przez uczniów gipsowych makietach, które zrobiły na nas duże wrażenie.

Jako ostatnia zaprezentowała wyniki swojej pracy grupa pani Barbary Słomki. Temat pracy tej grupy to „Czy nasze działania wpływają na globalne ocieplenie?”. Grupę tworzyli: Anna Mlyczyńska , Agata Basta , Justyna Jasińska , Witold Bandyk , Wojciech Mrzygłód , Marek Zyzak oraz Arkadiusz Sęk. Uczniowie chcąc odpowiedzieć na to pytanie przeprowadzili badania dotyczące zużycia energii elektrycznej, ankietę dotyczącą poziomu wiedzy mieszkańców Przydonicy na temat globalnego ocieplenia oraz jak pozostałe grupy prezentację multimedialną. Podsumowując wyniki swojej pracy zorganizowali również konkurs, który był skierowany zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, jak również gimnazjum.

Jury oceniające prezentacje, w składzie: pani Alicja Próchnicka, pani Magdalena Gach oraz pani Anna Kafel stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż jak podkreśliły panie  wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i pomysłowe. Po podsumowaniu punktacji i krótkim uzasadnieniu miejsce pierwsze przyznały grupie opracowującej temat „Czy nasze działania wpływają na globalne ocieplenie?”, drugie miejsce zajęli uczniowie realizujący projekt „Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, natomiast trzecie „Lód najlepszym rzeźbiarzem. Wpływ lodu na rzeźbę terenu”.

Kolejna prezentacja projektów już za rok. Czekamy z niecierpliwością!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24710
dzisiaj: 4
on-line: 1
strona istnieje: 5190 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone