Rysunek zastępczy
19:27 - 10 Czerwiec 2012 | Napisał: redakcja

Uczniowie klasy 2 gimnazjum wyszli z inicjatywą zorganizowania spotkania z kimś, kto na własnej skórze doświadczył nieludzkiego oblicza wojennych działań. Polonistce, pani Annie Majoch, udało się nawiązać kontakt z panem Aleksandrem Dębcem, który pełni funkcję prezesa sądeckiego oddziału Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz  Związku Inwalidów Wojennych i był wielokrotnie odznaczony m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oświęcimskim, Krzyżem Partyzanckim, Złotą Odznaką „Za Zasługi Dla Województwa Nowosądeckiego”.

Pan Aleksander Dębiec pozytywnie zareagował na prośbę młodzieży i 31 maja zaszczycił szkołę swoją obecnością. Historie, które opowiadał, wywarły na gimnazjalistach ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania gość pokazywał dokumenty i pamiątki, jakie pozostały mu z tamtych czasów. Takiej lekcji historii nie można zapomnieć!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 29878
dzisiaj: 8
on-line: 2
strona istnieje: 5249 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone