Rysunek zastępczy
18:07 - 14 Maj 2012 | Napisał: buncol

W gorącym słońcu i upale uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wywalczyli w czwórboju gminnym złoto-chłopcy, oraz srebro-dziewczęta!

Gratulujemy i życzymy powodzenie w etapie powiatowym, który odbędzie się już w ten czwartek w Grybowie.

Dziewczęta II miejsce:

Bandyk Marzena, Pancerz Joanna, Zyzak Magdalena, Berdychowska Patrycja, Zyzak Katarzyna, Sadłoń Marlena

P5220971

Chłopcy I miejsce:

Jasiński Konrad, Mlyczyński Kamil, Basta Patryk, Basta Dawid, Jasiński Dawid, Sadłoń Mateusz,  Zyzak Krystian

P5220970

Łącznie, aż 23 ekipy wystartowały w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, które odbyły się w  18 maja  na stadionie miejskim w Grybowie.

Szkołę  naszą reprezentowało 7 zawodników (Zyzak Krystian, Basta Dawid, Jasiński Dawid, Mlyczyński Kamil, Mrzygłód Dominik, Jasiński Konrad, Basta Patryk-rezerwowy) Drużyna chłopców musiała wystąpić w osłabieniu z powodu nieobecność  Mateusza Sadłonia z klasy VI, który miał drugie miejsce w  łącznej punktacji naszych chłopców na szczeblu  gminny.

Grupę dziewcząt  reprezentowało 6 zawodniczek (Sadłoń Marlena, Zyzak Katarzyna, Berdychowska Patrycja, Zyzak Magdalena, Pancerz Joanna, Bandyk Marzena). Wszyscy  startujący obowiązkowo rywalizowali  w  konkurencjach : bieg na 60 metrów, rzut piłką palantową, skok   w dal, bieg na 600 m-dz, 1000 m- chł.

W  ostatecznej punktacji (5 najlepszych zawodników)  reprezentanci naszej szkoły zajęli: chłopcy –XII miejsce (502 pkt.) dziewczęta – XI miejsce (617pkt.)

W indywidualnej punktacji (startujących 66 zawodniczek) najlepsza okazała się  Zyzak Katarzyna z kl. V zajmując XIV miejsce( gratulacje!)

Wielkim  sukcesem  Kasi  okazał się rzut  piłeczką palantową na odległość – IV miejsce (39,1m.)W konkurencji rzutu w pierwszej dwudziestce  znalazła się jej siostra Magdalena Zyzak z klasy IV. W biegu na 600m ( XVII m. – 02:13:09) i skoku w dal (XXXVm. – 3,38) prym wśród naszych nadal wiodła Katarzyna. Tylko w biegu na 60 metrów ustąpiła miejsca koleżance. Nieco lepiej pobiegła Marlena Sadłoń z klasy VI (XXIXm. -9,9) Kaśka (XXXIV m. -10,0)

W grupie chłopców  (startujących 71 zawodników ) najlepiej  zaprezentował się Zyzak Krystian z kl. VI  zajmując indywidualnie po wszystkich konkurencjach XX miejsce (gratulujemy!)

Tylko  w jednej konkurencji –rzut  piłeczką palantową,  wyprzedził go Dawid Basta (40,5 metra-miejsce XX), Krystian (39,5m- XXVI miejsce) W biegu na 1000 metrów  Krystian zajął XVI miejsce (03:43:40), w skoku w dal XXX miejsce (3,71 m) i biegu na 60 metrów   XXXII miejsce (9,5)

Życzymy naszym sportowcom, aby ponownie reprezentowali nas na Powiecie,  lecz  na ostateczne ( lepsze :) ) wyniki drużyny  muszą wszyscy – indywidualnie  zapracować!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28993
dzisiaj: 19
on-line: 5
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone