Rysunek zastępczy
19:33 - 19 Marzec 2012 | Napisał: anetcom

Miejsca na podium!
Wielki Finał III Powiatowego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych!

W poniedziałek 12 marca po raz trzec i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu odbył się Wielki Finał III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz.

Z dumą informujemy iż uczennice Naszej szkoły,  przygotowywane przez nauczycielkę języka angielskiego panią Annę Kafel, zostały laureatkami konkursu w dwóch kategoriach: test wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz kategoria artystyczna – plakat pod hasłem ‘An American state’. Nasze laureatki zostały nagrodzone cennymi nagrodami oraz certyfikatami.

Oto wyniki:

III POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Kategoria: Test Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

III miejsce – Julita Nędza – uczennica klasy III gimnazjum

VII miejsce – Kamila Małek – uczennica klasy II gimnazjum

Kategoria: Plakat ‘An American poster’

I miejsceKinga Kwiatkowska - uczennica klasy II gimnazjum

II miejsce – Agnieszka Baziak - uczennica klasy II gimnazjum

wyróżnienie: Edyta Małek - uczennica klasy III gimnazjum

Nasze uczennice godnie zaprezentowały Nasze Gimnazjum w konkursie.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy równie owocnych wyników w IV edycji konkursu już za rok!

O konkursie

Finałowy Test Wiedzy o Stanach Zjednoczonych został oficjalnie otwarty przez panią dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu – Małgorzatę Konstanty oraz konsultanta metodycznego wydawnictwa Pearson Longman panią Beatę Kozioł.  Równolegle ogłoszony został konkurs na wykonanie plakatu przedstawiającego wybrany stan w USA w którym Nasze uczennice zajęły pierwsze i drugie miejsce na podium.  Twórcze plakaty Naszych uczennic oraz wiele innych fantastycznych prac innych wykonawców można było później obejrzeć na wystawie prac konkursowych towarzyszącej tegorocznemu wydarzeniu.

Test Wiedzy o Stanach Zjednoczonych wymagał wiedzy z zakresu historii, geografii i kultury Stanów Zjednoczonych. Uczniowie musieli również wykazać się umiejętnością rozpoznania amerykańskich zabytków/słynnych budowli/symboli pokazanych na zdjęciach podczas prezentacji multimedialnej. Po zakończeniu testu finałowego uczniowie ze szkół gimnazjalnych zostali zaproszeni na warsztaty kulturoznawcze na temat USA poprowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu w języku angielskim. Warsztaty zakończyły się projektem językowym – niespodzianką, wymagającym znajomości geografii USA. Nagrody dla zwycięzców tego językowego wyzwania zostały przekazane przez amerykańskich nauczycieli- panią Jerry Boron z Elyria, Ohio oraz panią Joan Giulivo, nauczyciela z Padua Franciscan High School z Parma, Ohio.

W przerwie oczekując na ogłoszenie wyników wielkiego finału opiekunowie ze wszystkich szkół biorących udział w finale, finaliści konkursu ze szkół gimnazjalnych zostali zaproszeni do pobliskiej restauracji MIŚ na ciepły poczęstunek w stylu amerykańskim.

Około godziny 13 rozpoczęła się uroczystość zakończenia III Powiatowego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych. Pani Dyrektor Małgorzata Konstanty otworzyła oficjalną uroczystość wręczenia nagród i podsumowania trzeciej edycji konkursu. Na rozpoczęcie uroczystości wręczenia nagród wystąpili sygnaliści z Technikum Leśnego w Starym Sączu. Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością: pan Marian Cycoń- Poseł na Sejm RP; pan Stanisław Kogut- Senator RP; pan Jacek Lelek- Burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz, pan Leszek Langer- Pełnomocnik Prezydenta Miasta Nowego Sącza, pan Edward Ciągło- Radny Rady Powiatu- członek Komisji Rewizyjnej, pan Wiesław Pióro- Radny Rady Powiatu– członek Komisji Edukacji, pani Dorota Legeżyńska- konsultant metodyczny Wydawnictwa Macmillan Polska oraz pan Tomasz Kulig, właściciel księgarni językowej MENTOR z Nowego Sącza, a także przedstawiciele lokalnych mediów. Całość uroczystości poprowadzili w języku angielskim i polskim uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38538
dzisiaj: 36
on-line: 1
strona istnieje: 5307 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone