Rysunek zastępczy
11:37 - 6 Styczeń 2010 | Napisał: Administrator

W Szkole podstawowej w Przydonicy odbył się we wtorek pokaz „Freestyle football” zaprezentowany przez półfinalistę programu „Mam Talent” Krzysztofa Golonki. Patronem medialnym pokazu był Futbolopolis.pl

przydonica
Inicjatorem występu był dyrektor szkoły Mirosław Szarota i nauczyciel wychowania fizycznego w tejże placówce Krzysztof Budnik. Tuż po godzinie 8 do niewielkiej szkoły w gminie Gródek nad Dunajcem przybył człowiek rozpoznawalny w całej Polsce. – Było kilka minut po godzinie ósmej, gdy zjawił się u nas Krzysiek Golonka. Szkoła żyła tą wizytą już cały tydzień, a przygotowania do pokazu trwały od wczesnych godzin rannych. Krzysiek przyjechał z dwoma kolegami, z którymi trenuje już od półtora roku. Weszli na sale, chwila na zmianę ubioru i wszystko się zaczęło. Gdy wychodził na sale rozległy się brawa, jakich, dzieciaki były zachwycone – opowiada wuefista z Przydonicy.

Pokaz trwał niespełna 7 minut, rozpoczął Golonka, następnie jego uczniowie i znowu on. Nie był to jednak koniec spotkania. Tuż po pokazie, Krzysiek zaprosił mnie i pana dyrektora Szarotę na środek sali i uczył nas tricków . Pan Szarota kręcił piłkę na ręce, a później ja. Swoich sił próbowały także dzieci, którym Krzysiek pokazał parę „numerów” – dodaje Budnik.

golonka
Po „zajęciach fizycznych” przyszła pora na dalszą część spotkania. Dzieciaki chętnie pytały swojego idola o wszystko to, co tylko w danej chwili przyszło im na język. Następnie masowo robiły sobie zdjęcia z Golonką, najpierw klasami a później indywidualnie. – Krzysiek nie sprawia w ogóle wrażenia gwiazdy, super chłopak, skromny dla którego tak duże zainteresowanie chyba nadal jest czymś niestandardowym, chętnie pozował do zdjęć odpowiadał na pytania a nawet rozdawał autografy, zresztą nie tylko on, ale i jego dwaj kompani również. Wszyscy trzej byli po wielkim wrażeniem, tego co zastali w Przydonicy – z entuzjazmem dalej opowiada Krzysztof Budnik.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia oraz wręczyli naszym gościom drobne upominki z okazji Świat Bożego Narodzenia. Wrażenie, jakie wywarł Krzysztof Golonka spowodowało, iż cała Przydonica przez święta nie będzie rozstawać się z piłką. – Tak, dokładnie, większość już się zadeklarowała, że od dziś zaczyna ćwiczyć żeby być takim jak Krzysiek Golonka. Ja osobiście też jestem pod wielkim wrażeniem i chyba jeszcze nie ochłonąłem. Zadziwiły mnie nie tylko jego genialne umiejętności, które znałem tylko z telewizji, ale przede wszystkim charakter naszego bohatera, to normalny, bardzo skromny chłopak, a przy tym niezwykle uzdolniony. – Kończy współorganizator oraz współprowadzący pokaz nauczyciel miejscowej szkoły Krzysztof Budnik.

źródło. futbolopolis.pl

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24710
dzisiaj: 4
on-line: 2
strona istnieje: 5190 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone