Rysunek zastępczy
11:15 - 14 Styczeń 2012 | Napisał: redakcja

IMG_4230O zgubnych skutkach nałogów i przemocy słyszymy w środkach masowego przekazu bardzo często. Chciałoby się nawet rzec – za często. Dlatego tak ważne jest, żeby młodzież miała świadomość wszystkich zagrożeń i przykrych konsekwencji, wynikających  ze stosowania i nadużywania środków odurzających.

Doskonałą okazją do przypomnienia młodszym i starszym uczniom o problemach nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii oraz przemocy była akcja pod nazwą MÓWIMY “NIE” NAŁOGOM I PRZEMOCY zorganizowana przez samorząd uczniowski. W akcję włączyła się nauczycielka biologii i chemii pani Barbara Słomka, która przygotowała i przeprowadziła Konkurs wiedzy o uzależnieniach dla uczniów gimnazjum oraz zorganizowała konkurs na najlepszą prezentację multimedialną poświęconą profilaktyce uzależnień: “Wybierz zdrowe życie bez nałogów”

W konkursie wiedzy o uzależnieniach najlepsi okazali się uczniowie:

Anna Mlyczyńska – I miejsce

Gabriela Małek ex aequo Kinga Kwiatkowska – II miejsce

Agata Basta ex aequo Agnieszka Stelmach – III miejsce

Natomiast w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną najlepsza okazała się praca Agnieszki Baziak z kl.II. Kolejne miejsca zajęły: Paulina Peciak i Agnieszka Stelmach z kl. III oraz Natalia Jasińska i Julita Nędza z kl. III.

Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej najmłodsze dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej plakaty. Uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum przedstawili scenki dramatyczne, skecze i piosenki, których myślą przewodnią było hasło “Mówimy nie nałogom i przemocy”. Na zakończenie całej akcji młodzież obejrzała nagrodzone prezentacje multimedialne.

galeria zdjęć wkrótce…

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28991
dzisiaj: 17
on-line: 4
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone