Rysunek zastępczy
17:59 - 24 Październik 2011 | Napisał: redakcja

Pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Nowego Sącza. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Książę i żebrak”, wystawiany na deskach głównej sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach XV Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

Przedstawienie „Książę i żebrak”, oparte na powieści Twaina,  wyreżyserował i opracował muzycznie Janusz Michalik we współpracy z Małgorzatą Stobierską. Była  to 57 premiera Teatru NSA. Głównym wątkiem powieści Marka Twaina jest zamiana miejscami dwóch identycznych chłopców: księcia Walii i żebraka Tomka Canty’ego. Co ciekawe – w te dwie główne role wcieliły się dziewczęta, uzdolnione aktorsko licealistki. Sądecki spektakl to nie lada wyzwanie – symultaniczne sceny, rozgrywane raz na zamku, a raz na ulicach lub domu Cantych, wymagają szybkiej zmiany dekoracji.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 35319
dzisiaj: 60
on-line: 2
strona istnieje: 5283 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone