Rysunek zastępczy
12:14 - 23 Czerwiec 2011 | Napisał: anetcom

Dzień sportu w naszej szkole jest traktowany bardzo wesoło i zabawowo. Rok rocznie wszyscy   uczniowie poczynając od tych najmłodszych  klasy „O” po gimnazjum, mają  możliwość startu w przygotowanych konkurencjach i grach zespołowych.

Tegoroczny „Dzień Sportu”  odbył się pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”

I tu najmłodsi musieli się zmierzyć z pierwszą konkurencją w której musieli wykazać się szybkością zarówno pod względem fizycznym jak i umysłowym. Nikt  się nie zdziwił, że najszybciej z tym zadaniem uporała się klasa III, wydając głośny okrzyk “W zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Pierwsi startowali uczniowie klas młodszych O, I, II, III. Typując za każdym razem innych, ale najlepszych z klasy do poszczególnych   zadań uczniowie  musieli wykazać się szybkością, skocznością, zręcznością inicjatywą twórczą i „tęgim umysłem”. W tym roku  konkurencje   sportowe  między innymi: „Sztafeta z  obrazkiem”, „Kwiaty na łące”, „Skaczące żabki”,  krzyżówka  „Sprzęt sportowy”,  „Wielkie pranie” nierozerwalnie łączyły się  z łamigłówkami, zagadkami związanymi ze sportem.  Każdy z uczniów mógł się sprawdzić w niejednej konkurencji rywalizując  z innymi w na wesoło z humorem i przymrużeniem oka. Po podliczeniu  punktów pierwsze miejsce ex-aequo  zajęły klasa II i III, następnie I i najmłodsza grupa „O” ,  która nagrodzona została największymi brawami.

Rywalizację klas IV, V, VI w  turnieju piłki siatkowej i nożnej  poprzedziła  zagadka „ Piłka bumerang”.

Słyszeliście pewnie o używanej przez Australijczyków podczas polowań broni zwanej bumerangiem. Bumerang posiada taki kształt, że zręcznie rzucony w dal, zakreśla łuk i wraca z powrotem do rąk.  Nikt jednak nigdy nie słyszał o piłce – bumerangu.

Pomyślcie, czy możliwe jest rzucenie piłki tak, aby nie odbiła się od ściany, czy innej przeszkody i wróciła do rąk, nie będąc oczywiście uwiązana na sznurku? Jesteśmy   przekonani, że wielu z Was odpowie, iż jest to niemożliwe. A jednak  jest sposób w jaki należy to zrobić ….

Jeśli  chcecie się upewnić czy dobrze myślicie, to spytajcie Kamila Mlyczyńskiego z klasy IV-  to właśnie on pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi.

W turnieju piłki siatkowej jednocząc swe siły klasa III i IV pokonały klasę V.

Jeżeli chodzi o turniej piłki nożnej to tutaj po ciężkim boju najlepsza okazała się klasa VI która miała ciężkie przeprawy z klasą V i co ciekawe IV (przy wsparciu kilku uczniów z klasy 3, w tym rewelacyjnego Konrada Jasińskiego).

Po zmaganiach Szkoły Podstawowej do rywalizacji przystąpiło Gimnazjum. Na początek w turnieju piłki nożnej zmierzyły się klasowe reprezentacje dziewcząt. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach zwyciężyła klasa III w której to prym wiodła Paulina Zyzak. Tuz za nimi klasa II i miejsce 3 klasa I.

W czasie gdy dziewczęta rywalizowały n boisku chłopcy w tym czasie na sali rozgrywali swoje mecze w siatkówkę. Tutaj bezapelacyjnie wygrała klasa III która nie miała sobie równych.

Ale co najciekawsze dopiero przed nami. Wszyscy z niecierpliwością czekali na „pojedynek dnia”, czyli siatkarski mecz dziewcząt klasy II i III. Wypełniona sala po brzegi, wielkie emocję zarówno na boisku jak i na widowni i piękny 3-setowy mecz  (grano do 2 zwycięstw). Po 2 setach gdzie był remis o końcowym sukcesie zadecydował tie-brek, w którym to lepsze okazały się dziewczyny z klasy II i to one mogły się cieszyć z jakże cennego tytułu „Drużyny Dnia”.

A poza tym był to bardzo dobry prognostyk przed przyszłorocznymi zawodami w piłkę siatkową, na które dziewczyny już szykują formę.

Niestety pogada (padający deszcz) nie pozwoliła na rozegranie meczów piłkarskich chłopców.

Podsumowując kolejny „Dzień sportu” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów  i nie tylko. Po raz kolejny udowodnił jak bardzo ważną częścią naszej szkoły jest sport, rywalizacja międzyklasowa przebiegająca fair-play, oraz pokazał że w myśl hasła potrafimy „bawić się sportem”

Następny „Dzień Sportu” już za rok….

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 38543
dzisiaj: 41
on-line: 1
strona istnieje: 5307 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone