Rysunek zastępczy
16:15 - 17 Czerwiec 2011 | Napisał: redakcja

Szkolne kółko teatralne “YORICK” prowadzone przez panią Annę Majoch zaprosiło uczniów Zespołu Szkół na spektakl pt. “Perypetie Ani Shirley”. Scenariusz przedstawienia zbudowany został na podstawie słynnej powieści L.M. Montgomery “Ania z Zielonego Wzgórza”.  Aktorzy – głównie uczniowie klasy 5, odegrali zabawne sceny z życia roztrzepanej marzycielki z Avonlea. W rolę tytułowej Ani wcieliła się Kamila Krzyżak, która świetnie poradziła sobie na scenie. W pozostałych rolach wystąpili:

Karolina Berdychowska (Maryla Cuthbert), Dawid Basta (Mateusz Cuthbert i Gilbert Blythe), Weronika Kużawa (Diana Barry), Sylwia Gołąb (pani Barry), Gabriela Sęk (Małgorzata Linde), Janusz Zyzak (nauczyciel), Kinga Zyzak (pastor Allan), Klaudia Janisz (pani Allan), Justyna Nędza (pani Stacy)

Młodsze dzieci (uczniowie klasy IV) przygotowały inscenizację pt. “Mitologia na wesoło”. Aktorzy musieli wcielić się w postaci greckich bogów i herosów, zasiadających na ucztach na Olimpie, gdzie Gromowładny Zeus częstował ich nektarem i ambrozją. Atena dyskutowała z Afrodytą o urodzie i mądrości, Dedal żalił się Tetydzie na bezmyślność Ikara, Hefajstos podpuszczał Zeusa do wywołania burzy, Hera karciła za zachowanie swojego małżonka Zeusa…  Jednym słowem boski żywot w krzywym zwierciadle!

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 29876
dzisiaj: 6
on-line: 4
strona istnieje: 5249 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone