Rysunek zastępczy
16:15 - 17 Czerwiec 2011 | Napisał: redakcja

2 czerwca na  terenie szkoły miała miejsce niezwykła akcja, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Obchodzony w ponad 100 krajach Światowy Dzień Ochrony Środowiska zainicjowany został 5 czerwca 1972 roku podczas Konferencji w Sztokholmie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Data ta ma przypominać o ważności przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. W ten dzień organizowane są spotkania informacyjne, festyny, konkursy, zbiórki baterii, butelek czy sprzęty elektronicznego – wszystko po to, by poprawić stan otaczającego nas natury.

Imprezę, na której spotkali się wszyscy uczniowie, rozpoczęła inscenizacja pt. „Eko-Smurfy”, przygotowana przez klasę IV wraz z wychowawczynią panią Renatą Nosal.  Dzielne Smurfy pokonały Gargamela, który zatruwał rzekę. Po przedstawieniu odbyła się spontaniczna interpretacja wierszy o tematyce ekologicznej. Wszyscy uczniowie złożyli następnie uroczystą obietnicę:

My mali Strażnicy Przyrody

Ziemio dziś obiecujemy Tobie:

Chronić twe pola i łąki!

Dbać o żuki i biedronki!

Chronić twe morza i wody!

Nie zanieczyszczać przyrody!

Dbać o zwierzęta, rośliny,

Nie znęcać się nad nimi!

Karmić, poić i podlewać,

Wciąż sadzić młode drzewa!

Aby – gdy odejdziemy –

Ziemia nadal istniała

I swoim wyglądem

Wszystkim Raj przypominała!

W kolejnej cześć programu, który wraz z uczniami przygotowała nauczycielka sztuki pani Dorota Migacz, zaprezentowano wcześniej przygotowane stroje i kapelusze  wykonane z surowców wtórnych. Precyzja wykonania niektórych kreacji budziła szczery podziw publiczności. Po emocjonującym pokazie eko-mody rozpoczął się happening. Do baloników wypełnionych helem, uczniowie przywiązywali karteczki z wymyślonymi wcześniej hasłami ekologicznymi (np. Karton po soku zgniataj wzdłuż boku) Dzieciaki uformowały też wielkie drzewo, mając do dyspozycji jedynie samych siebie.

Nauczyciele mają nadzieję, że udział w takiej akcji, dostarczający wiele pozytywnych emocji, będzie najlepszą lekcją przyrody poświęconą ochronie środowiska.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28994
dzisiaj: 20
on-line: 2
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone