Rysunek zastępczy
19:11 - 2 Marzec 2011 | Napisał: redakcja

Kółko Teatralne “YORICK” prowadzone przez panią Annę Majoch przygotowało kolejną adaptację sceniczną lektury. “Opowieść wigilijna” Karola Dickensa to klasyka światowej literatury, a także pozycja z kanonu lektur szkolnych.

Na przedstawienie przybyły klasy IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klasy gimnazjalne. Chociaż święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, w sztuce nie zabrakło akcentów wigilijnych i bożonarodzeniowych – zgodnie z powieścią. Jednak  utwór Dickensa porusza problemy uniwersalne – niezależne od czasu i miejsca. Mówi o dobru, empatii, miłości bliźniego, wreszcie o przewadze ducha nad materią.Widzom podobały się duchy nawiedzające głównego bohatera – Ebenezera Scrooge’a przy budzących grozę dźwiękach. Moment euforii nastąpił wśród publiczności szczególnie wtedy, gdy odmieniony – miły i hojny Scrooge – zaczął rozdawać  batoniki!

Informacje o aktorach:

Ebenezer Scrooge – Dawid Basta; Jakub Marley – Patryk Basta; Fred – Krystian Zyzak; żona Freda – Paulina Wolak; Bob Cratchit – Miłosz Babiarczyk; pani Cratchit  – Justyna Popardowska; Duch Minionych Świąt – Edyta Jasińska;  Duch Obecnych Świąt – Krzysztof Jasiński; Duch Przyszłych  Świąt/członek Fundacji – Dawid Jasiński; praczka/kobieta – Joanna Sęk; służąca – Patrycja Berdychowska; Tim/założyciel Fundacji – Dominik Babiarczyk

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 35319
dzisiaj: 60
on-line: 1
strona istnieje: 5283 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone