Rysunek zastępczy
15:42 - 13 Styczeń 2011 | Napisał: redakcja

Do próbnego sprawdzianu po szóstej klasie, opracowanego przez wydawnictwo Operon, klasa szósta przystąpiła dzisiaj o godz. 9.00 wraz z innymi szóstoklasistami z całej Polski. Sprawdzian przebiegał w taki sposób, aby uczniowie mogli poczuć się jak na tym prawdziwym, który czeka ich 5 kwietnia.

Tematem przewodnim testu była Afryka. Wśród zadań znalazły się zagadnienia z przyrody, języka polskiego – m.in. należało napisać list opowiadający o naszej podróży po Afryce, z matematyki – m.in. trzeba było obliczyć dystans, jaki pokonała żyrafa. Pytania miały różny stopień trudności, ale wszystkie były ciekawie skonstruowane. Wyniki już jutro!

Uwaga! Najładniejszy list z Afryki zostanie opublikowany na stronie www szkoły.

Zgodnie z obietnicą zamieszamy pracę ucznia klasy VI:

Tanzania, 24.06.2010 r.

Drogi Kolego!

Piszę, żeby opowiedzieć Ci o moim pobycie w Afryce. Przyjechałem tu, żeby poznać, zobaczyć i zrozumieć obyczaje tubylców. Chciałem także poznać z bliska przyrodę tego kontynentu.

Nie uwierzysz, co zobaczyłem! Widziałem prawdziwe zebry, antylopy, pelikany, pijące wodę ze stawów, a nawet hipopotama, który kąpał się ze swoim stadem w pobliskim jeziorze. Jeździłem na Kingu. King to słoń, którego tak nazwałem. Mieszka się tu nie najgorzej. Pierwsze dni spałem w hotelu, niewiele się on różnił od okolicznych chat. Pozostałe dni spędziłem zwiedzając Afrykę i śpiąć pod gołym niebem.

Mam nadzieję, że niebawem wrócę do domu. Chociaż jest tu niesamowicie, tęsknię za jedzeniem mamy. Gorąco Cię pozdrawiam!

Ps. Powinieneś kiedyś zobaczyć to miejsce!

Marcin

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24704
dzisiaj: 72
on-line: 1
strona istnieje: 5189 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone