Rysunek zastępczy
15:40 - 27 Październik 2010 | Napisał: redakcja

W tym roku grupa „Trzask” zaprosiła nas na spotkanie poświęcone Tanzanii. Podróżnik opowiadał o historii, tradycjach, życiu codziennym oraz kulturze egzotycznego afrykańskiego kraju.

Z relacji podróżnika dowiedzieliśmy o najciekawszych miejscach tego zakątka świata, m.in. o legendarnej górze Kilimandżaro, ogromnych parkach krajobrazowych (z największym: Parkiem Narodowym Serengeti) i wyjątkowych rezerwatach przyrody, zamieszkałych przez lwy, lamparty, czarne nosorożce i bawoły afrykańskie. Kolejną popularną atrakcją, o której opowiadał nasz gość jest wyspa Zanzibar z jej odmiennym od kontynentalnej części kraju klimatem, tak dosłownym, jak i kulturowym.

Ludność tego kraju, choć uboga, imponuje pogodą ducha, otwartością i życzliwością. Spotkanie uatrakcyjniła bogata prezentacja pięknych zdjęć i pamiątek.  Ostatnią część spotkania stanowiła seria pytań zadawanych przez uczniów podróżnikowi, który chętnie wyjaśniał wszelkie wątpliwości.  Wysłuchaliśmy prelekcji z dużym zainteresowaniem.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 1785
dzisiaj: 12
on-line: 1
strona istnieje: 4860 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone