Rysunek zastępczy
20:52 - 28 Czerwiec 2010 | Napisał: anetcom

Gdyby nie przyjaźń między gminami,
Gdyby się Mielno z Gródkiem nie znały,
To nasi uczniowie z Przydonicy
Zielonej szkoły by nie miały.
To dobra praca gmin owych,
Zadbała o wiejskie dzieci.
Dlatego, choć deszcz pada
Dzieciakom słonko świeci.

Takie słowa ułożyli uczniowie ze szkoły w Przydonicy, którzy w dniach od 12.06.2010 r. do 15 06.2010 r. miały możność spędzenia wspaniałych chwil nad Morzem Bałtyckim. Grupę 41 uczniów żegnał 11.06.2010 r. o godzinie 19:00 dyrektor Zespołu Szkół w Przydonicy mgr inż. Mirosław Szarota wraz z rodzicami wyjeżdżających dzieci. Bez przeszkód wygodny autokar dotarł do celu, gdzie dzieci serdecznie zostały przywitane przez Wójta gminy Mielno i nauczycieli gimnazjum.

Przygotowany program pobytu był bogaty i różnorodny. Dzieci mogły spacerować po plażach w Mielnie i Darłowie, podziwiać Jezioro Jamno podczas rejsu statkiem „Mika”, oglądać kanał Jamieński, płynąć tramwajem wodnym. Z platformy latarni morskiej w Gąskach miały okazję patrzeć na morze i jego okolice. W Darłowie zwiedzały zamek Książąt Pomorskich, kąpały się w Aqwaparku, co dla dzieci podgórskiej wioski było niemałym przeżyciem i atrakcją. Prawdziwą uciechą był wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego i spacer po ruchomych wydmach. Cenne dla poznania kultury Pomorza było zwiedzanie Skansenu w Klukach oraz zabytkowych kościołów w Słupsku i Koszalinie. Dobrze zorganizowany pobyt uczniów z południa Polski pozwolił w krótkim czasie poznać okolice nadmorskie. Klimat, pogada i smaczne jedzenie sprzyjały temu. Dzieci nie tylko zwiedzały, ale miały możliwość zaprzyjaźnić się z uczniami gimnazjum z Mielna. Rozgrywki sportowe, wspólne ognisko zintegrowały młodzież i trzeba wierzyć, że spotkanie tych szkół nie będzie ostatnie.

Za wspaniałe, choć krótkie wakacje od uczniów, rodziców i opiekunów, szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać dla pana Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem mgr inż. Stefana Wolaka i Dyrektora Zespołu Szkół w Przydonicy mgr inż. Mirosława Szaroty, którzy doceniają wychowanie i kształcenie naszej młodzieży poprzez poznanie bogatej kultury i piękna przyrody ojczystego kraju.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28995
dzisiaj: 21
on-line: 2
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone