Rysunek zastępczy
20:49 - 28 Czerwiec 2010 | Napisał: anetcom

W sali gimnastycznej odbył się drugi spektakl kółka teatralnego. Sztuka pod tytułem “Zaginieni”, której scenariusz oparty został na podstawie powieści Marka Twaina “Przygody Tomka Sawyera”, przygotowywana była przez członków kółka od dłuższego czasu. Wiele pracy wymagało bowiem, szczególnie od odtwórców głównych ról, opanowanie tekstu.

Uczniowie w dużej mierze sami zadbali o kostiumy i elementy scenografii. Pomocą służyły panie: Anna Majoch – prowadząca kółko i pełniąca rolę reżysera oraz Dorota Migacz – specjalistka od charakteryzacji aktorów i budowania dekoracji.

Na spektakl zaproszono nauczycieli, uczniów i rodziców. Zacna publiczność nie onieśmieliła jednak młodych aktorów, którzy pokonali tremę i z dużym powodzeniem zaprezentowali swój warsztat aktorski. O pozytywnym odbiorze przedstawienia świadczy prezent, jaki członkowie kółka otrzymali od kolegów i koleżanek z klasy I. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią panią Marią Szarotą podarowali im album złożony z własnoręcznie wykonanych prac. Dzieci narysowały to, co obejrzały i co najbardziej je poruszyło. Oryginalny album zatytułowany został: “Zaginieni” oczami pierwszoklasistów”.

Kółko teatralne “YORICK” składa się z uczniów klasy IV SP. Dołączyło do nich troje uczniów klasy II SP. Kolejne przedstawienie odbędzie się już w listopadzie.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24811
dzisiaj: 28
on-line: 1
strona istnieje: 5191 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone